Sunnuntaipäivä alkoi lupaavasti, kun aurinko paistoi aamulla ja heräsin pirteänä kello 6.30 juomaan aamukahvia. Siivoilin ja pesin pyykkiä heti aamusta, kuten minulla on sunnuntaisin usein tapana. Kun olin saanut pyykit koneeseen, tylsyyden tunne valtasi mieleni ja päätin kokeilla aivan hetken mielijohteesta netticasinoa. Olen ennenkin palannut ja ajatus pelaamisesta pelotti minua hieman, koska olen ennenkin pelannut ja usein hävinnyt.
Pelasin tilin useiden vaiheiden jälkeen muutamassa tunnissa tyhjäksi. Välillä olin voitolla, mutta lopulta pelitili oli tyhjä ja pankkitilillä 6 euroa. Se hetki tuntui aivan järkyttävän pahalta, kun ymmärsin, että tili tosiaan on täysin tyhjä ja seuraava palkka tulee vasta kahden viikon päästä.
Olin pitkään pelaamatta ja välillä jo ajattelin etten ikinä sortuisi siiihen typeryyteen enään. Onneksi minulla on läheisiä, jotka auttavat minua, vaikka en todellakaan ansaitsisi mitään apua vaan rangaistukseksi minun pitäisi elää tuolla 6 eurolla ja kaapin jämillä nämä 2 viikkoa. En kuitenkaan halua rangaista itseäni niin, koska en halua tehdä tästä itselleni niin suurta numeroa ja haluan vain unohtaa koko asian.
Olen aikuinen ihminen ja minun pitäisi pystyä kontrolloimaan tekemisiäni jatkossa paremmin. Miten te ihmiset kontrolloitte itseänne niin , ettette tee tälläisiä typeriä virheitä?
750e tili tyhjäksi
3
779
Vastaukset 3
- Anonyymi
suhtaudun noihin kuin kerjäläisiin
kierran kaukaa
tiedän että niistä ei voita
se on laillinen ryöstö - Anonyymi
Pelaa vain yhdessä paikassa, rajallisilla varoilla pelatessa panokset aina max voittojen mukaisesti. Bonukset on hyviä mutta ei välttämättömiä voitosta pelaamiseen. Aina laita mielummin pelitili kiinni kokonaan että sortuisit laittamaan rajoituksia 2 euroa päivä, se naurattaa vain rahapeliä järjestävää. Mijoonan voiton kiinni saamiseen on pitkä matka pelaisitpa paljon tai vähän, ei merkitystä, vain tuurissa tai gift.
- Anonyymi
Kannattaa tunnistaa omat vaaranpaikat. Jollekin se on se, että käy vain nopeasti pelaamassa pienen summan. Miten usein pelaaminen jää pieneen summaan? Ensinnäkin, pitää myöntää itselleen, että tietyssä tilanteessa ei enää voi hallita itseään, vaikka muina hetkinä kuvittelisi, että voisi.
Toiseksi, kannattaa tehdä itselleen vaikeammaksi päätyä noihin tilanteisiin. Jos pelaaminen on helpompaa siksi, että tilillä on rahaa, niin mitäpä jos nostaisi rahat käteiseksi? Sitä voi laittaa vaikka kuukaudeksi neljään tai viiteen eri kirjekuoreen tasaisen määrän, jonka avaa joka maanantai, aiemmin ei saa. Tilille jättää rahat vain pakollisiin laskuihin, jotka maksaa mahdollisimman pian alta pois.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3252599
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1741832- 311666
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2791517- 491020
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa267882Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤247763- 57645
- 40555
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46551