Gigantti tarjoaa virustorjunta pakettia androidille ja läppärille Mc Afeelta. Onko kukaan kokeillut kuinka hyvä ohjelma on kyseessä. Kysymyksessä on kuukasimaksullinen kolmen vuoden lisenssi.
Onko kuinka tuervallinen?
Onko kuinka tuervallinen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Se nyt vaan on turhaa maksaa nykyään virustorjunnasta kun ilmaiseksi saa riittävästi
https://etunurkka.kotimikro.fi/tietoturva/tietoturvaohjelmat/bitdefender-antivirus-free
jos käyttiksen oman virusturvan päälle haluaa vielä lisäsuojaa.
Se on nyt vaan turhaa asentaa mitään kun Windowsista itsestään löytyy erinomainen torjunta..
Joo valmiina läppäreissä, voi poistaa heti. Tämä on siis kokeiluversio ja sitten tulee viestiä että pitää ottaa maksullinen noin 30 päivän päästä.
Ensinnäkään Android ei virustorjuntaa edes tarvitse ja toiseksi Windowsin oma Defender on nykyään erinomainen ohjelma.
Ensinnäkin Android tarvitsee välittömästi virustorjunnan ja mielellään palomuurin mutta koska on niin rajoitettu niin sen joutuu avaamaan ja samalla on riski että brikkaa koko vehkeen.
hahhah ei kumpaakaan:D
Hahhah, tarvitsee kummankin
eiei:D
En mä itse kyllä luota Defenderiin. F-Secure on ollut kohta 5v. eikä koskaan mitään ongelmia. Defender pyrki aluksi aina päälle ennen kuin Microsoft hyväksyi 3 osapuolen virustutkan. Toki en minäkään muuta ilmaista ottais. On sanottu ettei Windows 10:ssä tarvitse erillistä virustutkaa, mutta minulla on ainakin.
Turhaa rahantuhlausta moinen ja samaan aikaan kuitenkin valitat kun hallitus leikkaa kansalaisilta:D
Aloittaja kysyi Macafeesta ja hänen kysymykseensä ei kukaan näy antavan selkeää ja suoraa vastausta.
Annettiinhan eli sen poisto ja Defenderin käyttöönotto. Tällä säästää sekä rahaa että hermoja kun käyttöliittymä muuttuu erittäin yksinkertaiseksi eikä tule turhia ilmoituksia.
McAfee ei ole nykyisellään kuuden suosituimman tietoturvaohjelman joukossa. Siihen lienee hyvät syynsä.
#TOP6 paremmuusjärjestyksessä *)
1) Kaspersky Internet Security
2) Norton 360 Standard
3) Bitdefender Internet Security
4) AVG Internet Security
5) F-Secure SAFE
6) BullGuard Internet Security
*) Suurtesti 5/2020 - www.kotimikro.fi/testinurkka
Ja kaikki noistakin ovat nykypäivänä täysin turhia verrattuna ilmaiseen Defenderiin. Menee vain rahaa hukkaan ja hyöty on olematon. Maailma on muuttunut. Enää maksulliset eivät ole sen parempia toisinkuin vuosia takaperin.