Gigantti tarjoaa virustorjunta pakettia androidille ja läppärille Mc Afeelta. Onko kukaan kokeillut kuinka hyvä ohjelma on kyseessä. Kysymyksessä on kuukasimaksullinen kolmen vuoden lisenssi.
Onko kuinka tuervallinen?
Mc Afee security...kokemuksia?
14
273
Vastaukset
- Anonyymi
Se nyt vaan on turhaa maksaa nykyään virustorjunnasta kun ilmaiseksi saa riittävästi
https://etunurkka.kotimikro.fi/tietoturva/tietoturvaohjelmat/bitdefender-antivirus-free
jos käyttiksen oman virusturvan päälle haluaa vielä lisäsuojaa.- Anonyymi
Se on nyt vaan turhaa asentaa mitään kun Windowsista itsestään löytyy erinomainen torjunta..
- Anonyymi
Joo valmiina läppäreissä, voi poistaa heti. Tämä on siis kokeiluversio ja sitten tulee viestiä että pitää ottaa maksullinen noin 30 päivän päästä.
- Anonyymi
Ensinnäkään Android ei virustorjuntaa edes tarvitse ja toiseksi Windowsin oma Defender on nykyään erinomainen ohjelma.
- Anonyymi
Ensinnäkin Android tarvitsee välittömästi virustorjunnan ja mielellään palomuurin mutta koska on niin rajoitettu niin sen joutuu avaamaan ja samalla on riski että brikkaa koko vehkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensinnäkin Android tarvitsee välittömästi virustorjunnan ja mielellään palomuurin mutta koska on niin rajoitettu niin sen joutuu avaamaan ja samalla on riski että brikkaa koko vehkeen.
hahhah ei kumpaakaan:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hahhah ei kumpaakaan:D
Hahhah, tarvitsee kummankin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hahhah, tarvitsee kummankin
eiei:D
- Anonyymi
En mä itse kyllä luota Defenderiin. F-Secure on ollut kohta 5v. eikä koskaan mitään ongelmia. Defender pyrki aluksi aina päälle ennen kuin Microsoft hyväksyi 3 osapuolen virustutkan. Toki en minäkään muuta ilmaista ottais. On sanottu ettei Windows 10:ssä tarvitse erillistä virustutkaa, mutta minulla on ainakin.
- Anonyymi
Turhaa rahantuhlausta moinen ja samaan aikaan kuitenkin valitat kun hallitus leikkaa kansalaisilta:D
- Anonyymi
Aloittaja kysyi Macafeesta ja hänen kysymykseensä ei kukaan näy antavan selkeää ja suoraa vastausta.
- Anonyymi
Annettiinhan eli sen poisto ja Defenderin käyttöönotto. Tällä säästää sekä rahaa että hermoja kun käyttöliittymä muuttuu erittäin yksinkertaiseksi eikä tule turhia ilmoituksia.
- Anonyymi
McAfee ei ole nykyisellään kuuden suosituimman tietoturvaohjelman joukossa. Siihen lienee hyvät syynsä.
#TOP6 paremmuusjärjestyksessä *)
1) Kaspersky Internet Security
2) Norton 360 Standard
3) Bitdefender Internet Security
4) AVG Internet Security
5) F-Secure SAFE
6) BullGuard Internet Security
*) Suurtesti 5/2020 - www.kotimikro.fi/testinurkka- Anonyymi
Ja kaikki noistakin ovat nykypäivänä täysin turhia verrattuna ilmaiseen Defenderiin. Menee vain rahaa hukkaan ja hyöty on olematon. Maailma on muuttunut. Enää maksulliset eivät ole sen parempia toisinkuin vuosia takaperin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1854112Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,993418SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.1002756Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2992665Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392356Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv1602111Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02060Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k151723Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll61464- 441127