Mc Donalds....

Oon menossa mäkkiin työhaastatteluun, voiskohan joku kertoo mitä siellä mahollisesti kysytään? pitääkö osata enkkua/ruotsia? Ja onko mäkki ihan p**** työpaikka??? Pikaisia vastauksia, Kiitos!
52799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä siitä rahaa saa mutta työ kassalla.. =( ei sitä yleensä kovin kauaa jaksa, riippuu kyllä ihmisestä. Keittiössä on ihan kivaa =)

Äänestä

kysytään kielitaitoo työhaastattelussa ja enkkua olis vähän pakko osata koska asiakkaista yllättävän suuri osa on ulkomaalaisia..riippuu tietty paikasta. mutta kylläpä meillekin vaan pääsi pari sellasta tytsyä, jotka ei osaa sanaakaan englantia..et ehkä se ei sittenkää oo niitten pomojen mielestä nii tärkeetä :)

paska työpaikka mut työkaverit on ihan huippuja ja työ on ihan ok. jos olet luonteeltasi nöyrä ja alistuvainen, pärjäät hyvin mäkissä, mut jos sulon vähänkin omia aivoja ja omaa tahtoo, niin ei tuu mitään :)

Äänestä
  • hups, sori ei ollu tarkotus matkia edellisen nickiä...se vaan tuli jostain...! :)

    Äänestä

Ei tuollainen laaja kielitaito pakollinen ole, etua siitä kylläkin on. Asiakkaiden kanssa pärjää laajalla elekielellä, jos yhteistä kieltä ei ole.
Mäkki on monikansallinen ketju, niin kaikessa materiaalista ei välttämättä löydy selviä suomenkielisiä ohjeita, silloin englannista on paljon apua.
Kysymyksiä mitä kysytään ovat niitä vakiokysymyksiä. Kerro itsestäsi, omat vahvuutesi/heikkoutesi, mitä harrastat, tulevaisuuden suunnitelmat ja MIKÄ ON KÄYTETTÄVYYTESI työntekijänä. Tämä on tärkeä koska, jos sinulla on liikaa muita menoja mitkä tulevat työn esteeksi ei sinua kannata ottaa töihin.
Onko Mäkki ihan p**** paikka niin siitä voi olla monta mieltä. Minusta sinne kannattaa mennä oikealla asenteella, niin ei tule ikäviä yllätyksiä. Työ ei aina ole sitä kaikkein hohdokainta, mutta Mäkkihän on vain väliaikaistyötä, kunhan jotain parempaa löytyy tai saa todistukset kouraan koulustaan/oppilaitoksestaan/yliopistostaan...
Toivottavasti tästä oli apua.

Äänestä

Mäkissä oli ihan kivaa, kun siellä joskus olin..
Palkka ei nyt ihan alkajaisiksi päätä huimannu, mut kyllä siel voi saaa ihan jees palkkaa, jos siellä jonkun aikaa jaksaa olla. Mäkki on paras paikka oppia asiakaspalvelu, silä se on työpaikka, jossa asiakaspalautetta saa. Toinen asiakas voi kiitellä hyvästä palvelusta ja jo seuraava haluaisi minun saavan potkut. Että sellasta:) Työkaverit ja varsinkin vuoropääliköiden tulisi olla ihan mukavia, jotta työnteko olisi mielekästä.. Ei muuta:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy kirjoitti:

Oon menossa mäkkiin työhaastatteluun, voiskohan joku kertoo mitä siellä mahollisesti kysytään? pitääkö osata enkkua/ruotsia? Ja onko mäkki ihan p**** työpaikka??? Pikaisia vastauksia, Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu