olen 13 ja kuukauden päästä 14 vuotias poika eikä pallikarvat kasva.

Anonyymi

olen siis kohta jo 14 ja pallit ei tunnu kasvavan kavereihin verrattuna eikä kyllä kyrpäkään. mälliä ei tule. onko ketään kuka voisi samaistua tai on samassa tilanteessa vai onko jokin minussa vikana. äänenmurrosta ei tunnu ja äitikin sanoo että linulla ollut aika matala ääni koko ikäni. kertokaa.

5

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mälliä ei tule kyllä 13v koht 14v pitäs tulla

    • Anonyymi

      Ei kannata tossa iässä liian ahkerasti vertailla itseään kavereihin kun fyysisessä kehityksessä on niin paljon yksilöllisiä eroja. Oota vielä pari vuotta ennenku alat huolestua. Ja tuskin sillon on mitään aihetta huoleen.

    • Anonyymi

      Pystyn samaistua ja oon 15v

      • Anonyymi

        :DDDDDD


    • Anonyymi

      Moikka,

      sulla ei oo mitään hätää vielä. Muistan, että mulla oli samanlaisia pohdintoja 13-vuotiaana. Tuntui, että kaikki kaverit on paljon miehekkäämpiä ja isompia, mutta totuus on se, että jokaisella kasvu tapahtuu eri ajassa. Se ei tunnu lohduttavalta, mutta se pitää paikkaansa.

      Oot vasta 13-vuotias, ja kaikilla samanikäsillä on murrosikä vasta todella alussa. Mulla murrosikä alko äänenmurroksella vasta n. 15-vuotiaana, mutta ne muutokset pojasta mieheks oli tosi nopeita.

      Älä huolehdi liikaa, olet hyvä noin!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5248
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      144
      1549
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1250
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1054
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      177
      927
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      883
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe