Jari Sillanpäälle suuret sakot: kuvasi tietokoneelta, kun mies oli sukupuoliyhteydessä pienen lapsen kanssa - hyväksikäyttösyyte kaatui
https://yle.fi/uutiset/3-11267610
” Loukkaavan kuvan levittämisestä annettu tuomio koski sitä, että Sillanpään matkapuhelimella oli kuvattu tietokoneen ruudulta video, jossa aikuinen mies on sukupuoliyhteydessä hyvin pienen lapsen kanssa.
Lisäksi Sillanpään matkapuhelimella on otettu tietokoneen ruudulta 8 valokuvaa, joissa aikuinen kohdistaa seksuaalista toimintaa hyvin pieneen lapseen.
Sillanpää väitti aiemmin, että hän ei olisi itse ottanut kuvia ja videoita. Hän myös sanoi aiemmin, ettei hän edes tiennyt, että hänen puhelimessaan oli tällaisia kuvia.
Käräjäoikeus katsoo, että Sillanpää itse on ottanut nämä kuvat omalla puhelimellaan.
Oikeuden mukaan valokuvat oli otettu Sillanpään matkapuhelimella noin minuutti sen jälkeen, kun Sillanpään kiertueen soittolistaa oli muokattu. Käräjäoikeuden mukaan ei ole järkevää epäillä, että Sillanpään puhelinta olisi käyttänyt joku muu.”
Tämähän liittyy aika varmasti Jarin pikkupoikia raiskaaviin metakavereihin jotka ovat oikeudessa myös tänä keväänä: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b8a3fadd-011d-48b9-b5bc-083f26800510 Miehethän huumasivat ja raiskasivat 6-15v pikkupoikia kuvaten ne nettiin: https://www.suomenuutiset.fi/jalleen-uusi-jarkyttava-lasten-seksuaalinen-hyvaksikayttotapaus/
Sillanpää ja pedofiilikaverit
Anonyymi
2
1648
Vastaukset
- Anonyymi
Pääsi liian vähällä vain sakot😩! Kyllä ei ole mitään järkee hänen teoissa mutta jos aineet sekoittaa molemmat päät🤔!
- Anonyymi
Pimeetä hommaa. Linnaan koko sakki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1384890
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413263- 2423039
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442608- 361794
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271585Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411546- 161447
- 231427
- 241337