Ainakaan hämeenlinnassa ei noudateta turvavälejä kävely ja pyöräreiteillä ohjeistuksen mukaan.Rantareitillä kulkiessani tuli vastaan ihmisiä kahta ja kolmea rinnan eikä kahden metrin etäisyydestä ollut tietoakaan.Oli myös porukoita joihin kuului kolmen aikuisen lisäksi lastenvaunut pari koiraa ja kaikki samassa rypäleessä.
Jos ei näiden sääntöjen ja suositusten merkitystä tajua olisi parempi pysytellä sisätiloissa.Vaikka ulkoilu tietenkin on myös mukava sosiaalinen juttu normaalisti,pitäisi tajuta että NYT ON NORMAALIOLOT KAUKANA.
turvavälit
Anonyymi
4
136
Vastaukset
- Anonyymi
Tekstiilipyöräilijä joutui hiljentämään, sukkahousupuvussaan?
- Anonyymi
Hienoa,ymmärsit olennaisen
- Anonyymi
Idiootin kommentti! Eipä luulisi kuuluvan toisille kenenkään vaatetus,mutta turvallisuus on tai ainakin pitäisi olla puupäillekin selvinnyt,kun sitä joka tuutista toitotetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Idiootin kommentti! Eipä luulisi kuuluvan toisille kenenkään vaatetus,mutta turvallisuus on tai ainakin pitäisi olla puupäillekin selvinnyt,kun sitä joka tuutista toitotetaan.
Idioottimainen olo olisi minullakin, niissä tamineissa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521904204Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään843295Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242466Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582238Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?892095TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851381Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään261290- 401280
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli661167Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10788