Yhä vaan susipelkoa.

Heh heh......huvittuneena seurailen maaseutueinareitten ja metsästäjätolleroitten ajatusmaailmaa vallitsevassa maailmantilanteessa.

Susi vaan on se kaikista pelottavin. Ei näkymätön virus voi olla vaarallinen. Eihän sillä edes ole raateluhampaita, jotka upottaa lapsen taikka vanhukaen lihaan.

Tällainen ajattelu on ihan arkipäivää tässä maassa syrjäseuduilla. Enempi pelottaa lapsi laittaa koulutaipaleelle susien takia kuin jonkin jonninjoutavan viruksen takia. Mutta eihän apinakaan osaa pelätä virusta. Paljon pelottavampaa on, jos naapurilauman urosjohtajalla on suuremmat raateluhampaat kuin omalla johtajalla.

22

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peto ryhmän Luontoliiton Tapiolan ja luken mainos

    • Anonyymi

      Hanki nyt jo elämä!

      • Heh heh.....hanki sinä vaan näsduukia tarpeeksi, jotta voit niistää räkänokkaasi. Ja vaippoja, ettei tarvi hätäpaskoissaan lillua ilman suojaa. On ne vaan sudet niin pelottavia tuommosen hysteerikkoapinan mieleatä. Tai mielipuolihan tuo on, hullujen hullu.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh.....hanki sinä vaan näsduukia tarpeeksi, jotta voit niistää räkänokkaasi. Ja vaippoja, ettei tarvi hätäpaskoissaan lillua ilman suojaa. On ne vaan sudet niin pelottavia tuommosen hysteerikkoapinan mieleatä. Tai mielipuolihan tuo on, hullujen hullu.

        analysoitko itsesi.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh.....hanki sinä vaan näsduukia tarpeeksi, jotta voit niistää räkänokkaasi. Ja vaippoja, ettei tarvi hätäpaskoissaan lillua ilman suojaa. On ne vaan sudet niin pelottavia tuommosen hysteerikkoapinan mieleatä. Tai mielipuolihan tuo on, hullujen hullu.

        Hanki nyt jo elämä!


    • Anonyymi

      Kaksi viime päivinä sattunutta tapausta, toinen pohjois- Sipoosta ja toinen Östersundomista itä- Helsingistä, molemmissa tapauksissa koiraa ulkoiluttanut nainen joutunut juoksujalkaa koiransa kanssa pakenemaan sisätiloihin suojaan kohti juosseelta sudelta.

      • Pöljiä akkoja. Olisivat jättäneet rakkinsa susien armoille. Raadeltavaksi ja hiukopalaksi.


    • Anonyymi

      Voe helevettiläenen !
      Jopas ossookii olla mahottoman makkee rietanjahtuukeli. Hanki kantaa tiällä ja etelävvarekset pyssyy petonnikopperoessaan. Ja eekun saloloelle vuan !

      • Heh heh....eiköhän savolainen mongertaja-apinakin noussut taas jostain maan alta. Etkö vieläkään ole tukehtunut banaaniin? Ja entistä enemmän näkyy susia pelkäät. Tyhmä pallinaama


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh....eiköhän savolainen mongertaja-apinakin noussut taas jostain maan alta. Etkö vieläkään ole tukehtunut banaaniin? Ja entistä enemmän näkyy susia pelkäät. Tyhmä pallinaama

        Luontoliitto petoryhmä tapiola luke mainos lauseet


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Heh heh....eiköhän savolainen mongertaja-apinakin noussut taas jostain maan alta. Etkö vieläkään ole tukehtunut banaaniin? Ja entistä enemmän näkyy susia pelkäät. Tyhmä pallinaama

        Eläpä rietannahka kehtoo,vae ruppeeko piä pehmiämmään karrantteenissa petonikopperossas?
        Jos kuvittelet meekäläesten pelekeevän riettoja,voen kertoo jotta oot iärimmäesen viärässä.Rietat ne näkkyy pelekeevän enemmän,jos niitä nyt sattuu vielä jossaen olemmaan.
        Uamulla on tuassiisa mahottomat hanget tehhä saloella taevalta,jotta soromnoo. Koetahhan pärjäellä siellä karranteenissas. Hehheh,niinku joku tyhjänpäevänen räkyttäjä aekonnaan muistaaksen maenihti !


    • Anonyymi

      VMP

    • Anonyymi

      Toiset pelkää mörköjä (ei oo tullu sängy alta vieny lapsi, tapauksia nolla) toiset susia (ei oo tullu mehtästä vieny lapsi, tapauksia nolla)
      SE on vaan niin notta tuolla pitäjillä on vielä taikauskoa, takapihoillaan tanssivat uhrisavujen äärellä ponupannut tulilla ja uskovat pakanajumaliin. Sus on niille paha henki.

      Näille on turha sanoa notta SE on nyt rajat auki maailma ja suvaitsevaisuus on päivän sana. Jos paha henki vie koirasi, osta lisää tai robotti. Älä öyhötä, anna monikulttuurin tulla Sinunkin pihallesi.

      • Anonyymi

        Juu. Anna tyttäresi mustalle miehelle monikulttuuristettavaksi. Mutta älä sitten valita jäljestäpäin.


      • Anonyymi

        Niinpä, ja Hesavihreiden listoillahan sushianalikko on ollut muutamissa vaaleissa PUTOILIJAehdokkaana.......


    • Anonyymi

      Suden hetkestä onkin erottava. Ei ne osaa edes puhua.

    • Anonyymi

      Jos käytät äänioikeuttasi seuraavissa vaaleissa, tässä ketjussa on hyviä kommentteja muodostamaan sinulle päätöstä, ketä äänestät.

      • Anonyymi

        Hehee, hyväkierto ilmaisu, tuohan tarkoittaa päättämistä, jossa ratkaistaan, ketä ei tule missään tilanteessa äänestää.


    • Anonyymi

      Arvatkaapa, vai tiedättekö jo, minkä puolueen hallitukseen pääsee ketjun ensimmäisen viestin julkaisemalla.

      • Anonyymi

        No ei alatyylin räävinnällä pitkään voikaan puoluehallituksessa olla, kun määrätäänkin ministerin erityisavustajaksi....


    • Anonyymi

      Vaalim ainosn osto.

    • Anonyymi

      On se kumma juttu kun juuri nämä sukurutsatut metsästäjät pelkää eniten susia!
      Miksi hento kaupunkilaisnainen ei pelkää sutta, hän haluaisi jopa nähdä suden, mutta nämä metsästäjätollot vapisee heti kun mainitaankin että nähty suden liikkuvan, silloin jo he peloissaan vapisevin käsin haparoivat asetta ja patruunoita käsiinsä...räkä valuu nenästä ja silmät on lautaset kun sössöttävät strategioitaan kuinka tämä suuri uhka saadaan eliminoitua.

    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1797
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1608
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1144
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1020
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      848
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe