Ihanaa lukea, että kaavoitus on mutkatonta ja asukaslähtöistä ja että kuntaan halutaan uusia asukkaita. Muutama vuosi sitten tahti oli toinen!
Hienoa Muuramen kunta, mutkaton ja asukaslähtöinen kaavoitus
11
221
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä muka Muuramessa on ihanaa ja hienoa...no eipä mikään. Juoruämmien ja panettelijoiden P skaläpi koko kylä. En tule enää jalallanikaan astumaan koko paikkakunnalle. ja terveisä p rseestä Pematicin k sipäille.
- Anonyymi
Puolet asukkaista sukua toisilleen. Joka majassa istuu ainakin yksi harvahammas pää kallellaan.
7 vuotta riitti, lähden heti kun sopiva kämppä löytyy naapurikaupungista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolet asukkaista sukua toisilleen. Joka majassa istuu ainakin yksi harvahammas pää kallellaan.
7 vuotta riitti, lähden heti kun sopiva kämppä löytyy naapurikaupungista.Kannattaa lähteä äkkiä. Jos poikkeat vähänkään kaavasta ja yleisestä (paikallisten) mielipiteestä niin kohta on ties mitä ilkeämielisiä juoruja niskassa.
- Anonyymi
Mainitsit tuossa Pematicin. Osaatko kertoa enemmän. Olen kuullut vain huhuja mutta en mitään sen varmempaa. Sellaistakin olen kuullut, että kirkkoon kuulumista tentataan ja uskonnolisesta vakaumuksesta kysytään työhaastattelussa. Onko perää tällaisissa juoruissa.
Liittoon kuuluvia kuulemma painostetaan eroamaan liitosta Loimaan kassaan kuuluvat ja littoon kuuluvat tappelevat keskenään ym. Noista jutuistako kuulemma tulee työpaikkakiusaamista ja muuta ikävää.
- Anonyymi
Muuramea voi sanoa synonyymiksi kyläsyndroomalle.
- Anonyymi
Muurame on mainio paikka. Ensinnäkin Muurameen tullaan asumaan sen palveluiden ja kauniin ympäristön vuoksi. Muurameen muutetaan myös työhön. Työsuhteeseen pääseminen edellyttää työhaluja. Henkilökohtaisessa haastattelussa voi kysyä perhesuhteista, harrastuksista y.m, kuvastavathan e.m tiedot henkilön aktiivisuuksia ja peilaavat myös henkistä työkykyä.
Työssä menestyy vain työtä tekemällä kuuluipa mihin kassaan tahansa. Yleisesti kannattaa kuitenkin hankkia huvituksensa asuinkylän ulkopuolelta niin mielenrauha säilyy, ja jos ahdistaa, on okei muuttaa muualle, vaikkapa töihin, mikäli niitä ei ole.
Ajat ovat vaikeat, joten jaksamista!- Anonyymi
''Muurameen muutetaan myös työhön. Työsuhteeseen pääseminen edellyttää työhaluja. ''
Muuramessa on n.2800 työpaikkaa, vaihtuvuus erittäin vähäistä.
- Anonyymi
Kunnan pienuus on ongelma juuri se että kaikki muka tuntevat toisensa. Näinhän ei saisi olla, siitä on haittaa eikä se ole turvallisuutta lisäävä asia.
- Anonyymi
Niin, Muuramen mannin parlamentin tapoihin kuuluu ratkaista toisten ihmissuhdeongelmat jo ennenkuin ne edes ilmenevät. Tästä on seurannut m.m kipeitä ikeniä.
- Anonyymi
On seurannut pahempaakin kuin kipeitä ikeniä
- Anonyymi
Muurameen tullaan jos kuvitellaan että ollaan vauraita. Ei kaikilla mene hyvin. Se on oikeasti pieni osa ihmisistä joilla menne oikeasti hyvin ja kun se pommi räjähtää joskus, niin koko totuus paljastuu. Kannattaa keskittyä oikeasti aivan omaan elämään ja miettiä mitä sillä tekee?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset21917106Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912174Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415960Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644842MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134746Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193937Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843565Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332987S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2391367- 851011