Ihanaa lukea, että kaavoitus on mutkatonta ja asukaslähtöistä ja että kuntaan halutaan uusia asukkaita. Muutama vuosi sitten tahti oli toinen!
Hienoa Muuramen kunta, mutkaton ja asukaslähtöinen kaavoitus
11
193
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä muka Muuramessa on ihanaa ja hienoa...no eipä mikään. Juoruämmien ja panettelijoiden P skaläpi koko kylä. En tule enää jalallanikaan astumaan koko paikkakunnalle. ja terveisä p rseestä Pematicin k sipäille.
- Anonyymi
Puolet asukkaista sukua toisilleen. Joka majassa istuu ainakin yksi harvahammas pää kallellaan.
7 vuotta riitti, lähden heti kun sopiva kämppä löytyy naapurikaupungista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puolet asukkaista sukua toisilleen. Joka majassa istuu ainakin yksi harvahammas pää kallellaan.
7 vuotta riitti, lähden heti kun sopiva kämppä löytyy naapurikaupungista.Kannattaa lähteä äkkiä. Jos poikkeat vähänkään kaavasta ja yleisestä (paikallisten) mielipiteestä niin kohta on ties mitä ilkeämielisiä juoruja niskassa.
- Anonyymi
Mainitsit tuossa Pematicin. Osaatko kertoa enemmän. Olen kuullut vain huhuja mutta en mitään sen varmempaa. Sellaistakin olen kuullut, että kirkkoon kuulumista tentataan ja uskonnolisesta vakaumuksesta kysytään työhaastattelussa. Onko perää tällaisissa juoruissa.
Liittoon kuuluvia kuulemma painostetaan eroamaan liitosta Loimaan kassaan kuuluvat ja littoon kuuluvat tappelevat keskenään ym. Noista jutuistako kuulemma tulee työpaikkakiusaamista ja muuta ikävää.
- Anonyymi
Muuramea voi sanoa synonyymiksi kyläsyndroomalle.
- Anonyymi
Muurame on mainio paikka. Ensinnäkin Muurameen tullaan asumaan sen palveluiden ja kauniin ympäristön vuoksi. Muurameen muutetaan myös työhön. Työsuhteeseen pääseminen edellyttää työhaluja. Henkilökohtaisessa haastattelussa voi kysyä perhesuhteista, harrastuksista y.m, kuvastavathan e.m tiedot henkilön aktiivisuuksia ja peilaavat myös henkistä työkykyä.
Työssä menestyy vain työtä tekemällä kuuluipa mihin kassaan tahansa. Yleisesti kannattaa kuitenkin hankkia huvituksensa asuinkylän ulkopuolelta niin mielenrauha säilyy, ja jos ahdistaa, on okei muuttaa muualle, vaikkapa töihin, mikäli niitä ei ole.
Ajat ovat vaikeat, joten jaksamista!- Anonyymi
''Muurameen muutetaan myös työhön. Työsuhteeseen pääseminen edellyttää työhaluja. ''
Muuramessa on n.2800 työpaikkaa, vaihtuvuus erittäin vähäistä.
- Anonyymi
Kunnan pienuus on ongelma juuri se että kaikki muka tuntevat toisensa. Näinhän ei saisi olla, siitä on haittaa eikä se ole turvallisuutta lisäävä asia.
- Anonyymi
Niin, Muuramen mannin parlamentin tapoihin kuuluu ratkaista toisten ihmissuhdeongelmat jo ennenkuin ne edes ilmenevät. Tästä on seurannut m.m kipeitä ikeniä.
- Anonyymi
On seurannut pahempaakin kuin kipeitä ikeniä
- Anonyymi
Muurameen tullaan jos kuvitellaan että ollaan vauraita. Ei kaikilla mene hyvin. Se on oikeasti pieni osa ihmisistä joilla menne oikeasti hyvin ja kun se pommi räjähtää joskus, niin koko totuus paljastuu. Kannattaa keskittyä oikeasti aivan omaan elämään ja miettiä mitä sillä tekee?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292178
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu261718Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti121319Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701211Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121177- 88992
- 83866
- 17857
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon16761Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks107701