Toivottavasti kunnantalon tollot kahto ykkösaamun televisiosta. Vapaavuorella oli näkemyksiä kuntien vastuusta poikkeuksellisessa tilanteessa.
TV Ykkösaamu
12
118
Vastaukset
- Anonyymi
Meidän kylän päällikköä pitää kuvata. Miksi ei ole missään? Paltamolaiset eivät elä elä ellei suuri johtaja ilmoita olemassaolostaan. Kuvaa instaan tai Paltamo kunnan naamakirjaan. Jo tulee muuten vieroitusoireita.
- Anonyymi
Paltamon Ja Ristijärven yhdistämisneuvottelut vaiheessa, ei joudeta poseeraamaan.
Hankalat YT-neuvottelut tulossa henkilökuntien osalta, erityisesti kumpi kunnanjohtajista saa Kainuun Keskusta Piiri ry:n hyväksynnän.- Anonyymi
O.ou paltamolaisilla metsästys alueet laajenee Ristijärven valtion metsiin 🐗
- Anonyymi
Ristijärven kunnanjohtajalla parempi pätevyys,,,,, tämä paltamon vastaava vaan pällistelee lehtien sivuilla vaan teot on jääneet tekemättä. puheet on isoja ja ääni kova mutta auktoriteettia ei löydy. Toista oli entisellä kunnanjohtajalla. Arvostettiin ylirajojen, ei tarvinnut kikattelevia naisia ympärilleen tueksi, vaan tekemään töitä.
- Anonyymi
ja lapset kotiin jos vain suinkin mahdollista
- Anonyymi
Paltamossa on nykyinen kunnanjohtaja halusitpa sinä sitä tai et. Ehkäpä Paltamo ei ole sinulle oikea asuinkunta. On tässä vähän ulkomaillakin käyty.
- Anonyymi
Niin Saksassa on tullut asuttua. Siellä ei tuollaiset höpöukot pääsisi päättämään. Tarvitaan päteviä, ei puolueihmisiä jotka pyllistelee joka paikkaan kun yrittävät kumartaa.
- Anonyymi
Elekääpä typerehtikö, nykyinen kunnanjohtaja on ihan hyvä asuipa kommentoijat missä tahansa
- Anonyymi
kouluttamattomille sopii kouluttamaton esimerkki, lampaat seuraavat sokeasti eteenpäin ja samanlaisia päättäjiä on kunta pullollaan, arjen koittaessa voi varmasti huomata että rahaa ei ole vaikka nyt pelataan upporikasta ja rutiköyhää
- Anonyymi
Minä olen käynyt ulko mailla
- Anonyymi
Paltamon päättäjät aina olleet paljon puhetta ja vähän villoja, pääkopassa loiskuaa kus. Fiksut tekee eikä turhia höpise eikä tyrkytä naamaansa lehtiin ja telkkariin. Valitettavasti nykypäivänä nämä kellokkaat ekstrovertit kuten nykyään pitää kutsua heitä, pääsevät pitkälle.
Ymmärtäisin tuon Paltamon kunnanjohtajan esillä olon jos olisi joku Robert Redford, silloin moni leikkaisi kuvan tyynyn alle, mutta nykyisen kuva huussiin pyyhkimeksi.
- Anonyymi
Päättäjät on peloteltu virkamiesten taholta tekemään kaikkensa, että kaikki palvelut ja vähäinen hyvinvointi saataisiin tapettua paltamosta. Kunnanhallituksessa määrää Mari ja kunnantalolla vanha narsisti muori. Kunnanjohtaja ei uskalla tai kykene tekemään mitään. Ai niin. Onhan se käyny latukoneen hytissä kaatosateessa istumassa sen aikaa, että saivat kuvat otettua. Muka toisten työhön tutustumista. Entinen emäpitäja, tuleva heittopussi ja kriisikunta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974