Toivottavasti kunnantalon tollot kahto ykkösaamun televisiosta. Vapaavuorella oli näkemyksiä kuntien vastuusta poikkeuksellisessa tilanteessa.
TV Ykkösaamu
12
172
Vastaukset
- Anonyymi
Meidän kylän päällikköä pitää kuvata. Miksi ei ole missään? Paltamolaiset eivät elä elä ellei suuri johtaja ilmoita olemassaolostaan. Kuvaa instaan tai Paltamo kunnan naamakirjaan. Jo tulee muuten vieroitusoireita.
- Anonyymi
Paltamon Ja Ristijärven yhdistämisneuvottelut vaiheessa, ei joudeta poseeraamaan.
Hankalat YT-neuvottelut tulossa henkilökuntien osalta, erityisesti kumpi kunnanjohtajista saa Kainuun Keskusta Piiri ry:n hyväksynnän.- Anonyymi
O.ou paltamolaisilla metsästys alueet laajenee Ristijärven valtion metsiin 🐗
- Anonyymi
Ristijärven kunnanjohtajalla parempi pätevyys,,,,, tämä paltamon vastaava vaan pällistelee lehtien sivuilla vaan teot on jääneet tekemättä. puheet on isoja ja ääni kova mutta auktoriteettia ei löydy. Toista oli entisellä kunnanjohtajalla. Arvostettiin ylirajojen, ei tarvinnut kikattelevia naisia ympärilleen tueksi, vaan tekemään töitä.
- Anonyymi
ja lapset kotiin jos vain suinkin mahdollista
- Anonyymi
Paltamossa on nykyinen kunnanjohtaja halusitpa sinä sitä tai et. Ehkäpä Paltamo ei ole sinulle oikea asuinkunta. On tässä vähän ulkomaillakin käyty.
- Anonyymi
Niin Saksassa on tullut asuttua. Siellä ei tuollaiset höpöukot pääsisi päättämään. Tarvitaan päteviä, ei puolueihmisiä jotka pyllistelee joka paikkaan kun yrittävät kumartaa.
- Anonyymi
Elekääpä typerehtikö, nykyinen kunnanjohtaja on ihan hyvä asuipa kommentoijat missä tahansa
- Anonyymi
kouluttamattomille sopii kouluttamaton esimerkki, lampaat seuraavat sokeasti eteenpäin ja samanlaisia päättäjiä on kunta pullollaan, arjen koittaessa voi varmasti huomata että rahaa ei ole vaikka nyt pelataan upporikasta ja rutiköyhää
- Anonyymi
Minä olen käynyt ulko mailla
- Anonyymi
Paltamon päättäjät aina olleet paljon puhetta ja vähän villoja, pääkopassa loiskuaa kus. Fiksut tekee eikä turhia höpise eikä tyrkytä naamaansa lehtiin ja telkkariin. Valitettavasti nykypäivänä nämä kellokkaat ekstrovertit kuten nykyään pitää kutsua heitä, pääsevät pitkälle.
Ymmärtäisin tuon Paltamon kunnanjohtajan esillä olon jos olisi joku Robert Redford, silloin moni leikkaisi kuvan tyynyn alle, mutta nykyisen kuva huussiin pyyhkimeksi.
- Anonyymi
Päättäjät on peloteltu virkamiesten taholta tekemään kaikkensa, että kaikki palvelut ja vähäinen hyvinvointi saataisiin tapettua paltamosta. Kunnanhallituksessa määrää Mari ja kunnantalolla vanha narsisti muori. Kunnanjohtaja ei uskalla tai kykene tekemään mitään. Ai niin. Onhan se käyny latukoneen hytissä kaatosateessa istumassa sen aikaa, että saivat kuvat otettua. Muka toisten työhön tutustumista. Entinen emäpitäja, tuleva heittopussi ja kriisikunta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931382
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52771- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253647Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä321616Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584