En enää millään keksi mitään sanottavaa analyysiini, joten kertokaa teidän omat näkökulmanne.
mä oon kolli joka koluaa
sun nurkissa
alla ikkunasi mouruaa
sillä kynsillä
jotka sä sait
sun täytyy saalistaa
sä oot sisäsiisti tapaus, ja sisällä
sul on kermaa kupissa
mulla nälkä on, mä oon kissa
pistoksissa
sä oot sisäsiisti tapaus, ja sisällä
sataa räntää, o du vill inte gå ut
sä tiedät kyllä millä hinnalla
ittes sä myyt
sä oot sisäsiisti tapaus, ja sisällä
sul on kermaa kupissa
mulla nälkä on, mä oon kissa
pistoksissa
sullon kaulapanta kultaa,
ja kermaa kupissa
mä oon kolli joka koluaa
sun nurkissa
alla ikkunasi mouruaa
sillä kynsillä
jotka sä sait
sun täytyy saalistaa
Analysoikaa tätä runoa
Anonyymi
2
220
Vastaukset
- Anonyymi
Näkökulmia tuosta löytää ihan jokainen itseensä, ei ole vaikeaa. Kevättä ainakin pursuaa. Kannatan ulkoilua näin korona-aikaan.
- Anonyymi
Kollit on mun vihollisia , sori.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912286- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171630"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111882Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.299813Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654