Renkolaisten lahja Hämeenlinnan kunnalliselämään, entinen kunnanjohtaja Leinikka puolustaa toriparkkia taas kerran HäSassa.
Niin kuin nyt ei Hämeenlinnassa olisi koronan takia tärkeämpiä asioita puolustettavana!
Hän perustaa kantansa asiantuntijoihin eli Rambollin ostettuihin selvityksiin, joiden heppous on jokaisen nähtävänä verkossa.
Kyllä se niin on, että maksaja päättää, mitä haluaa, eivät asiantuntijat. Ja kaupunkilaiset ovat jo moneen otteeseen nousseet tässä asiassa barrikaadeille vastustamaan toriparkkia.
Oletteko muuten lukeneet Asterixin sarjakuvakirjaa "Jumaltenrannan nousu ja tuho"? Suosittelen. Siihen on mainiosti kuvattu, miten pöhköhankkeita myydään tyhmille, kunnes kaatuvat omaan mahdottomuuteensa.
Niin kuin nyt ei Hämeenlinnassa olisi koronan takia tärkeämpiä asioita puolustettavana!
Hän perustaa kantansa asiantuntijoihin eli Rambollin ostettuihin selvityksiin, joiden heppous on jokaisen nähtävänä verkossa.
Kyllä se niin on, että maksaja päättää, mitä haluaa, eivät asiantuntijat. Ja kaupunkilaiset ovat jo moneen otteeseen nousseet tässä asiassa barrikaadeille vastustamaan toriparkkia.
Oletteko muuten lukeneet Asterixin sarjakuvakirjaa "Jumaltenrannan nousu ja tuho"? Suosittelen. Siihen on mainiosti kuvattu, miten pöhköhankkeita myydään tyhmille, kunnes kaatuvat omaan mahdottomuuteensa.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Samaa mieltä ja kaupunginjohtajien pojathan on töissä Rampollilla Raatihuoneessa ja johtavat kaupunkia. Persut tämäkin paljasti.
Leinikka entinen kunnanjohtaja,
Leinikka 1 v. eteenpäin entinen kaupunginvaltuutettu.
Renkolaisetkaan eivät enää äänestä tuollaista sekoomuksen äänitorveloa.
Sinäkö raukka päätät ketä äänestetään.
Leinikkakin kulkee ihan siististi Hyvien Veljien talutusnuorassa muiden marionettien tavoin
Antillakin oli hyväpalkkainen leppoisa suojatyöpaikka kaupungin palveluksessa joten nyt on jo korkea aika kuitatakin veljille kiitollisuuspiikkiä hiukan tyhjemmäksi.
Mistä suojatyöpaikasta kirjoittelet? Veikkaan persujen puoluetoimistoa ja muista syödä sisäfilettä. Jääkaapissa.
taas osu ja uppos näyttävästi
Älä välitä se on se peräkamaripoika. Sääliksi käy kun kukaan ei auta, ei edes lääkkeet.
Leinikka osasi ainakin perustella mielipiteensä hyvin. Samaa ei voi sanoa kovin monesta muusta oli sitten puolesta tai vastaan.
Esimerkkinä persut. Valtuuston kokouksissa ollaan hiljaa kuin kusi mukissa mutta nettimaailmassa auotaan päätä surutta
Kokkarit ovat surullisen hiljaisia valtuustossa.
Täytyy pitää omistuksien intresseistä huolta, mutta hiljaa taustalta.
Kuvaja vaatii että hänen edustamansa asunto-osakeyhtiö maksattaa velvoitepaikkansa veronmaksajien piikkiin.
Samoin kh:n jäsen Kallioinen omien omistuksiensa suhteen.
Jääviyksistä viis veisataan, kun ei jäädä kiinni.
Valehtelet taasen Kok/Sdp-hönö. Osaatko puhua ollenkaan totta.
Osui ja upposi.
Älä välitä se on se peräkamaripoika. Sääliksi käy kun kukaan ei auta.
Kuinka kaupunki maksaa nykyiset ja rakenteilla olevat parkkitalonsa pitääkö ottaa taas lisää lainaa ?
Eikö nämä lainat jotka on otettu , joskus tulee maksuun joskus ?
Oliko tämän päivän lehden juttu kaupungin tilinpäätöksestä sittenkin vain aprillipila?
Leinikka on valtuuston suurin raution perheen nuolija. On aina samaa mieltä kuin kokkarit
Antti Leinikka, Idänpään Kokoomus.
Ottaapa sinulle koville kun joku ajattelee kaupungin parasta.
Käynnistän+Hämeenlinnan+kunnanvaltuustossa-+ja+hallituksessa+massiivisen+kampanjan+Toriparkin+toteuttamiseksi+tänään+1.4.2020.+Kampanjan+Projektiryhmä+kokoontuu+M&M+Hostellissa+tänään+15:00.
Buffet:
Itse+tekemiäni+sämpylöitä
Kahvi
Hedelmäkarkkeja
Lammilaista+Sahtia+18%
Huom!+Pellavaiset+itse+virkatut+lasinaluset
V.+Tekka
Missä suhteessa ajattelee kaupungin parasta.
trenkon raitilla on tilaa parkkitalolle, johon mahtuu kaikki etla kärryt. ja aaantti kyytiin .
Valhe - emävalhe - Leinikan totuus
Voi olla. Mutta tiesitkö, että kihloissa ja kännissä on kiva olla, kännissä kivempi? Kannattas sunkin kokeilla.
Juu, ukko tehokas ja toimiva kuin lehmän mulkku
Tarkoitatko nyt Teppoa?
Kyllä, Turkki Teppo.
Et siis lehmän mulkkua ?