Moi! Onko kenelläkään neulojalla antaa vinkkiä seuraavaan ”ongelmaani”:
Sinä kun oot fb:ssä, kun ehdit, laita johonkin neulekeskustelupalstalle kysymys:
kun neulon neuletta 4 oikein 1 nurin, (luotolaispaita)ensimmäinen oikea silmukka jää aina muita ”löysemmäksi”.. onko joku vinkki siihen , että oikeat silmukat saisi ”tasaisiksi ” neuloessa? Lanka on yhtä kireällä koko ajan...
Apua neuleeseen
Anonyymi
2
162
Vastaukset
- Anonyymi
No mun ei moista tartte facesta kysellä,,,, tuohon on auttanut kun olen sen nurjan silmukan kiristänyt riittävän kireälle, se kun usein tuppaa jäämään löysemmäksi ja se vaikuttaa sitten siihen seuraavaan oikeaankin silmukkaan .
- Anonyymi
Sama täällä. Neulon nurjat silmukat helposti hieman löysemmiksi jos en ole skarppina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512274- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471339Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31800Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647