Moro nyt uuden pyörän. Kuumeessa kyselemään muiden mieli piteitä. Eli siis olen miettinyt isompaa pyörää, tällä hetkellä pyöränä KTM SX 125 vm13.
Alaväännön ja tehon puutteessa, pyöräksi olen miettinyt joko 250-300 2t tai 450 4t joten mitä olette mieltä kumpi ois parempi. kiitos vastauksista jo etukäteen. :)
250 2t vai 450 4t ?
8
982
Vastaukset
Hommaa 300 2t, paras teho paino suhde
250cc 2t pesee 450cc nelarin mennen tullen ja on helppo ylläpitää.
- Anonyymi
Jos 2 tahti niin sitten 250 TM tai kotari uusimmilla 2013 mallia. Muut ovat todella pilattuja koneen luonteeltaan. Yritetty tehdä nelareiden omaisia, alhaalta vaan turisee eikä ylhäällä tapahdu mitään. 250 melari on jo valmiiksi tehottomampi kuin nykyinen pyöräsi eli se on kriteereilläsi ulkona valinnasta jo valmiiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos 2 tahti niin sitten 250 TM tai kotari uusimmilla 2013 mallia. Muut ovat todella pilattuja koneen luonteeltaan. Yritetty tehdä nelareiden omaisia, alhaalta vaan turisee eikä ylhäällä tapahdu mitään. 250 melari on jo valmiiksi tehottomampi kuin nykyinen pyöräsi eli se on kriteereilläsi ulkona valinnasta jo valmiiksi.
En haluaisi noin vanhaa pyörää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En haluaisi noin vanhaa pyörää
Sitten ei oikein ole kuin TM vaihtoehto. Se ei ole ruvennut tekemään 2 tahtareista nelarimaisia vai siksi että Harraste kuskit ei pärjää tehon kanssa vaan pyrkii aina olemaan se nopein ostettavissa oleva pyörä. Paras kone, paras alusta ja jarrut.
- Anonyymi
2-tahtisia ruisku kotareita on kovasti kehuttu
- Anonyymi
Niistä kuulemma puuttuu kokonaan piikki, että menee ihan nelarista.
- Anonyymi
Pakkohan
Sitä on kehua kun ei kehtaa myöntää että huono ostos oli. Lämpimällä kelillä se ainoakin alue jossa vähän tapahtuisi eli keskialue leikataan sytytysennakolla pois imuilman lämpötilan noustua. Alakierroksillahan noissa ei ole koskaan tapahtunut mitään ja kierrokset loppuu ennen kuin 9krpm on taulussa. Säälittäviä vehkeitä kaasaripyöriin verrattuna. Voimaa on 250 ruiskussa juuri ja juuri sama kuin 125 kuutioisessa mutta vääntöä hiukan enemmän, juuri sen verran että pääsee suoralla karkuun vaikka mutkissa hitaampi onkin. Ei enää ikinä, opittu on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1096953- 954451
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista493945- 513538
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483522- 1913502
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242979- 672684
- 482542
- 131924