Hyväveli ja kaveria ei jätetä on paikallaan näin korona ja kaikkien maailmalla olevien uhkien alla tehdä kokonasvaltainen johto päätös poliitikkojen sidoksista liike elämään. Ukoskaan muuttava aktion ryhmän vuokraatiloja johon onkin laitettu veron makasajien rahoja. Helppo on perustaa toiminta jo yhteiskunnan rahoilloilla tehtyyn infraan..vuorataan fat bike..tai maastopyörät..kas kummaa ukoskassa onkin rata..hankitaan vene..haapasaareen sdp :n saareen matka vie...sekin poliittinen päätös..Ainoastaan uimahalli puuttuu..varmaan me vuokraamme uikkarikin jos sattuu unohtumaan. Aktion on saxtion..päättäjä päättä omista bisneksistä.
Kun ajan omaa etua päätöksenteossa..ei tarvitse muita kuunnella. Tulee väkisin kytkökset poliittisiin päätöksiin ja omiin interesseihin yritys maailmassa.
Action ping pong
Anonyymi
1
166
Vastaukset
- Anonyymi
Tais männä satamapisnjekset viduiks ja nyt ahistaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1452153
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171820"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75985Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172830