Kuinka paljon maksaa maa rakennukseen

Hei,
Tietääkö joku kuinka paljon maksaa ostaa hieman maata talon ja pihan rakentamiseen Turussa?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noin 20 euroa kuutio.

Äänestä

Maata voi saada ilmaiseksikin jos joku toinen haluaa päästä siitä eroon. Etenkin savipitoista maata on vaikea saada kaupiteltua kenellekään muulle ja maankaatopaikalle ajattaminen on kallista joten jos sellainen kelpaa sitä löytyy aika varmasta maaporssi.fi sivustolta. Hyvällä tuurilla saatat saada hiekkaa tai kalliomurskettakin maksutta mutta vain jos jollakin on kiire päästä siitä eroon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei,
Tietääkö joku kuinka paljon maksaa ostaa hieman maata talon ja pihan rakentamiseen Turussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu