Puhtaana käteen

Lukuisille ulkomaalaistaustaisille pienyrittäjille, etenkin elintarvikealalla, maksaa koronakorvauksia oletettavasti heidän kotimaansa keskuspuhdistamo.
Näin ollen he eivät tarvitse Suomen valtion tukea.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensinhän ne ovat kaiketi maksaneet sinne päin joka pizzasta.

Äänestä

Jeesus Kristus auttaa teitäkin! Älä vihaa lähimmäistäsi!

Äänestä
  • En vihaa, lyön ihan ystävänä.

    Äänestä

Minun eno lahettaa rahaa Turkista. Silla on iso tehdas jossa se tekee rahaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lukuisille ulkomaalaistaustaisille pienyrittäjille, etenkin elintarvikealalla, maksaa koronakorvauksia oletettavasti heidän kotimaansa keskuspuhdistamo.
Näin ollen he eivät tarvitse Suomen valtion tukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu