ihmisoikeus tuomioistuin

Suomesta tulossa tuhansia kanteluita ihmisoikeustuomioistuimeen
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mistähän asiasta. Jos koskee rajoituksia valmiuslain nojalla tehdyistä ei Eu eikä muullakaan ihmisoikeuskomissiolla ole sananvaltaa eivätkä ota edes käsittelyyn. Voidaan siis rajoittaa kansalaisten liikkumista ryypiskelyäkin jos alkot kiinni ja baarit voi olla kiinni vaikka lopun elämää eikä valittaa voi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomesta tulossa tuhansia kanteluita ihmisoikeustuomioistuimeen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu