Kevytbetonitalon (Jämerä) tekniikkaroilojen täyttö

Anonyymi

Millä massalla olette täyttäneet tekniiklaroilot sisäseinissä. Roilotimme viikonloppuna koko talon roilot ja sähkäri veti putket ja piuhat eilen. Ensiviikolla tulee pinnoittajaporukka ja sovimme täyttävämme itse roilot. Mikä olisi hyvä massa tähän tarkoitukseen?

4

522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä noita tekniikan roilotuksia vasta aletaan tekemään. Mistä saitte ostettua tai vuokrattua roilokoneen? Kokeilitteko tehdä sen avulla siporexseinään upotuksia myös? Ajateltiin telkkarisyvennys tehdä kun se kuulemma onnistuu kätevästi sipoon.

      • Anonyymi

        Vuokrasimme sen Jämerältä. Kait sillä voi roilottaa mihin tarkoitukseen vaan. Se tekee sellaisen n. 4cm leveän roilon kerrallaan. Se siinä on kiva ettei se niin hirveästi pölisytä kuin esim. rälläkällä roilottaminen ja valmis ura tulee heti. Tarvitset myös rasiaporan ja akkuporakoneen sähkörasioiden reikien jyrsintää varten.


      • Anonyymi

        Pienet roilot menee käsikaapimellakin kevytbetoniin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1264
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1108
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      834
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      830
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      770
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      705
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      682
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      669
    9. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      637
    10. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      635
    Aihe