Puumala sai vaativan tehtävän

Hänen pitää tutkia miten Kekkonen olisi menetellyt koronaviruksen aikana.
Rakennetaan tuomon tupa johon kaikki tartunnan saaneet laitetaan yhteisasumaan, niin nähdään kuka kestää korona sodan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No nyt on Tuomo saanut kykyjään vastaavan tehtävän! Kyllä tuosta jo joutaakin valtiosihteerin tason palkkaa nostaa kymppitonnin kuukaudessa.

Äänestä
  • Tuomo on hyvä varautumaan, edellisen kriisin puhjettua amerikassa tuomo kertoi lehdessä, että ollaan varauduttu ja kun se finanssikriisi iski suomeen siinä meni niin omat kuin varastetut omaisuudet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hänen pitää tutkia miten Kekkonen olisi menetellyt koronaviruksen aikana.
Rakennetaan tuomon tupa johon kaikki tartunnan saaneet laitetaan yhteisasumaan, niin nähdään kuka kestää korona sodan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu