Miksi olen perheestäni erossa. En vie coronaa kotiin! Kuitekin asiakaskunta ei tunnu siitä välittävän tippaakaan. Tullaan suuhun kertomaan kun hommat ei toimi, vaikka yrittäisi pitää etäisyyttä. Asiakkaat kuitenkin vaikuttavat tulleet pääkaupunkiseudulta coronaa pakoon.
haloo paskiaiset
Anonyymi
962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hei vaan Kakkiainen! Kerro kuka tulee sun suuhun? Miksi vaan yrität pitää etäisyyttä, pidä etäisyys! Mistä erottaa pääkaupunkilaisen? Onko sinulla jo corona vai mitä et vie kotiin?
Suurin osa pääkaupunkiseudulta täällä olleista jo palannut kotiin!!!
Ei taidan ihan pitää paikkaansa, vai mitä sanoo matkapuhelimien paikannus...
Yksi Espanjasta äskettäin palannut nillittää Teboilin sivuilla ettei hänelle suostuttu vaihtaa akkua ja saanut tämän takia huonoa palvelua! Karanteenissa tuon pitäisi olla eikä kuljeskella ympäri kyliä! Oli muuten pahin "uhoja" sitä paitsi tuolla puskaradiossa, ettei aio käyttää sysmän palveluja ja kuinka tyhmä mies voi ollakkaan kun julkisesti sen paljasti että käyttää ja karanteenissa vielä!
Eikös hän kertonut jäävänsä sinne Espanjaan koska sysmäläiset ovat niin aivovammaisia että pelkäävät koronaa? Hänhän kehua retosteli saaneensa hyvän hinnan myytyään paluulennon lippunsa, ja kuinka Espanjassa on asiat paljon paremmin, siellä ei ole koronakyyliä niin kuin täällä Sysmässä.
Niin kyllähän niin on jos tuo papparainen ei olisi ollut noin pahansuopainen puskaradiossa, niin koko vastakkainasettelua ei olisi edes syntynyt. Onneksi en henkilökohtaisesti tunne kyseistä tapausta mutta juttuja olen kuullut, niitä kuuluisia sysmäläisiä huhuja!
Kummaa pullikointia hallitus ja presidentti kehoittivat kaikkia pysymään kotonaan ja hoitamaan vain välttämättömät asiat jos on pakko ja jokaisen koti on siellä kunnassa missä on kirjoilla ja mihkä veronsa maksaa me jotka sysmässä asutaan olemme rajoittaneet liikkumiset minimiin niin miksei tämä koskisi myös mokkiläisiä !
"Tiedoksi, että olen tullut ja muuttanut Espanjasta jo tammikuun alussa ennen koronaa.
Vain hölmöt uskovat huhuja ja pitävät kateellisten juttuja totena!"
Ihan outo kaveri! En ole tämmöisestä koskaan kuullutkaan....