Lääkkeet ovat aiheuttaneet hankalia vammoja sekä maksan että munuaisten toimintaan. Joudun joka vuosi käymään tutkimukset läpi. Mutta nonin aikana tilanne on ollut hyvin rauhallinen, ja vasta yhden kerran on vedetty laajemmat ja tarkemmat tutkimukset läpi hyvin tuloksin.
Noni rauhoittaa
Lääketuhot
685012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Olin noni myyjänä aikaisemmin mutta koska tuttavapiirini ei saanut pitkälläkään käyttöjaksoilla mitään hyviä tuloksia aikaan nonin käytöllä lopetin. Vatsakramppeja kylläkin. Minua ruvettiin leimaamaan humpuuki aineen myjäksi koska hinta on niinkin kallis kuin 60 euroo litra, niinpä lopetin.
Vaihda ehjä levy. Olet pyörittänyt tuon jo loppuun.
Kyllähän se rauhoittaa kun 60 eurolla litra tarjotaan ja tuputetaan tuotetta. Myyjähän saa kivasti! Minäkin tienasin parhaana päivinä 80 euroo voittoa! Sponsorini Tampereelta sano että kauppaa vanhuksille ja kerro että noni parantaa syövät ja lintuinfulenssat. ja että jos ei käytä nonia tulee kaikenlaiset taudit. Sano että vanhuksille kauppaa heti 3 pullon satsia niin saat 180 euron kaupat. Hän sano myös että kun kauppaat sen 3 pullon jälkeen uutta satsia niin sano että pitää juoda 6 pulloo että näkkis vaikutukset. Lopetin koska on moraalisesti arveluttavaa myödä tuotetta joka ei tehoo.
Eikös tuota kauppaa ne "rehelliset" Kirvesniemetkin?
Dobinkiakohan tääkin noni on?
Ihan tavallista hedelmämehua kuulemma.
Kauppa se on mikä kannattaa....!
Onko itsetuntosi noin huono, että pitää verrata vanhuksiin? Oletko tullut ajatelleeksi, että olet aika märkäkorva vanhusten rinnalla. Heillä on elämäntaitoa ja viisautta. Sinua voidaan vetää höplästä, mutta vanhukset osaa pitää varansa.
Olet täälläkin palstoilla niin niin höplästä vedetty, etkä itse huomaa lainkaan.
Urheilija ympäri maailman käyttää nonimehua, joten ei se varmaan sisällä haitallisia aineita
Nonia seurataan erittäin tarkoin, ei tietenkään kaikkien firmojen kohdalla, mutta suurimmat tekevät sitä. Olisihan huonoa businesta, jos jotain pimitettäisiin ja se pääsisi julkisuuteen.
Siksi näitä tutkitaan erittäin tarkoin. Eu suoritutti nonista suurimittaiset testit, jotka osoittivat, että se on täysin turvallista, ei allergisoi, ei ole millään tavoin myrkyllinen ja se sopii myös lapsille ja jopa 100 kertaa yliannosteltuna.
Mainittakoon, että vastaavia testejä ei selvittäisi monikaan nykyinen elintarvike, ei ainakaan sokeri.
Olli
lähdevesi:) ois ainakin halvempaa...
Noni kirjailija Ollihan se provosoi taas kaikkia keskusteluja noni uskonnollaan!
On loukkaavaa väittää tietoa uskonnoksi. Minä olen lukenut kymmeniä nonia käsitteleviä kirjoja, lukenut kaikki referaatit nonitutkimuksesta, kohdannut satoja nonista apua saaneita ihmisiä ja olen myös itse saanut nonista suuren avun jo yli kuuden vuoden ajan.
Olen lukenut lääkäreiden kirjoja, jotka ovat hoitaneet yli 700 tai jopa yli 1200 potilasta nonin avulla, loistavin tuloksin. Ja myös eläinlääkärin, joka on hoitanut yli 10.000 eläintä nonin avulla.
Olen viiden vuoden ajan kirjoittanut nonista, opiskellut nonia ja uskon tietäväni tarkoin, miten noni auttaa ja miten se toimii.
Olli Lind
www.nonitieto.fi
Miksi polynesian alueen ihmisten terveys on parantunut ja keskimääräinen elinikä pidentynyt selvästi viimeisten parinkymmenen vuoden aikana (ollen vieläkin tosin selvästi lyhyempi kuin Euroopassa), kun saaret ovat yhä enemmän päässeet länsimaisen terveydenhuollon piiriin - huolimatta siitä, että Nonin avulla he ovat yrittäneet lähteittesi mukaan hoitaa vaivojaan jo ainakin viimeisen 2000 vuoden ajan? Onko nykyaikinen terveydenhoito sittenkin ylivoimaista Noniin verrattuna, vai miksi Noni olisi alkanut tehota vasta nyt? Linkki: http://www.tahitinet.com/presense/population.html Vihjeen tähän kysymykseen löysin Skepsiksen keskustelupalstalta http://www.skepsis.fi
Jos haluaisin kokeilla Nonia erilaisiin vaivoihin avuksi, saanko rahani takaisin, ellen ole täysin tyytyväinen tuloksiin?
Et saa, koska ei siihen voi olla tyytyväinen, ei edes siihen että jano lähtee noni mehulla. Mä suosittelen mehukattii ons paljon halvempiki.
Noni auttaa moniin vaivoihin, siitä on selvät näytöt. Mutta ei näille ennakkoluuloisille ihmisille viitsi asioita kirjoitella.
Jos voin luottaa siihen, että käyttäisit nonia oikein, riittävän suuria annoksia ja pystyisin valvomaan sitä, niin tulokset olisivat 90%:n varmuudella.
Olli
[email protected]
Joo, jos kyse olisikin ennakkoluuloista, vaan kun kyse onkin pahansuopaisista. Ennakkoluulo on pienä pahansuopaisuuden rinnalla.
Oma käsitykseni on, että noni tuskin parantaa ihmisten terveyttä. Sen tarkoitus lienee tuottaa valmistajille rahaa hyväuskoisten ihmisten kustannuksella. Näin Professori Mustaoja kirjoitti ja olen samaa mieltä! Härskiä bisnestä ihmisten terveydellä!!
Noni myyjä sai huijattua vanhuksia NONI mehulla väittämällä että noni parantaa syöpää. Myyjä saa 60 Euron litrahintaa maksavasta pullosta liki 20 euroo. Siis tuotteesta johon on käytetty, tai väitetty että siinä olisi 15 % Noni nimisen hedelmä hedelmälihaa, loput on vettä! Siis 85 % vettä1 Kallista on vesikin nykyään.
Näinpä siis puhuu "Mustajoki uskonlahkolainen". Kyllähän tänne lahkolaisia mahtuu !
Joo näin härskiä se on kertoo mies, joka käy lääkärissä ja syö lääkärien määräämiä lääketehtaan lääkkeitä. Ne muuten ne lääkäriktin saavat lääketehtailta vähän sponsori rahaa tai muita etuuksia, jotta lääkärit määräisivät lääketehtaan lääkkeitä... Härskiä bisnestä ihmisten terveydellä!
Mitäs muuten luulette mitä Mustaoja on? Oliskohan mukana lääkebisneksessä....? Uhkako Noni onkin?
Varmaankin on!? Ei muuten tuollaisia juttuja
kirjoiteta yleensä. Mutta itse en ota huomioon niitä
sitten pätkääkään.
ja tuo on sitäpaitsi määräävän aseman väärin käyttöä, härskeydessään vertaansa vailla, tuo että lääkäreitä käytetään keppihevosena määräämään just tietyn lääketehtaan tuotteita.
Muistan vallan hyvin tapauksen, kun lääkäri ei suostunut kirjoittamaan entistä lääkettäni, vaan väen vänkällä väänsi sen toisen tehtaanvastaavaksi valmisteeksi.
Tämä menetty on niin härskiä kuin olla voi. Nimittäin siinä toisen tehtaan tuotteen sidosaineessa oliskin minulla haitallinen aineosa. Mutta näinhän sitä liikevaihtoa nostetaan.
Toinen tapaus, ylilääkäri halusi välttämättä minulle laittaa sellaiset lääkkeet, jotka olivat jo aiheuttaneet vakavia pysyviä elinvaurioita.
Toinen lääkäri kysyi hiljaa kuiskaten, että mitä meinaat lääkityksen vaihdosta ? Sanoinen, että reseptit roskiin ja tässä ja nyt.
Epikriiseissäni punaisella yli sivun vedetty viiva, ja punaisella teksti, näitä ei koskaan, eikä missään tilanteessa, edes vahingoissakaan saa joutua potilaan elimistöön.
Että NONI, mitähän härskiä nonissa mahtaa ollakkaan ? Kaukana tästä härskeydestä, määrävän aseman väärin käytöstä !!!!
Kuinkas käy, kun haet niitä asiantuntijan määräämiä lääkkeitä apteekista.
Sinulle niitä on kirjoitettu esim. 200kpl resepti, jonka lunastit kokonaan, edullisemman hinnan, ja hankalien matkojen takia.
Olet niistä muutaman nauttinut, ja odottelet sitä tutkitun tiedon tehoa!
Muutaman päivän päästä toteat, että olotilasi on kurjistunut entisestään.
Epäilyt heräävät, että nämä pillerit eivät sovikaan sinulle!
Et voikaan käyttää näitä pillereitä, vaan joudut palauttamaan ne apteekkiin.
Ei varmaankaan ole laatuaan ainutkertainen tapaus! Kuinkahan käy?
Meniköhän tässäkin tapauksessa terveydenhoitoon käytetyt rahat, potilasta hyödyttämättä, sinne kuin Kankkulan kaivoon-, apteekin kassaan?
Nonista hyötyy eniten valmistaja ja toiseksi eniten nämä noni kaupustelijat. 15% hedelmälihaa 1a 85 % vettä = 60 ekee! Vuosisadan kusetusta
hyväuskpoisten ihmisten kustannuksella.
Jos ostan lääkkeitä niin rahat eivät mene ainakaan amerikkalaisille verkostohuijareille.
Onkohan potilaan saama, ostama hyvä, molemmissa tapauksissa yhtä suuri, pieni, jota kuitenkin näissä kuvioissa oletettavasti pidetään tärkeimpänä?
Tällä toimialalla, jossa olen, jälleenmyyjän palkkio on 50 %, tuotteen valmistajan palkkio 50 %.
Nonilaiset saa aivan liian vähän. Välityspalkkio pitäisi olla paljon suurempi.
Miksi valmistaja ja maahantuoja ei saisi saada? Meinaatko, että kirpputoritoiminnalla noni kulkisi. Hah hah !
Viimeksi kävi näin, ja omavastuu, joka apteekissa maksetaan, oli 123 € ja lääkeppä aiheuttikin kamalia ongelmia.
Sitä ennen markka-aikana 1500 mk maksoi purkki, ja maksa-arvot pomppasi pilviin. Se lääke muuten aiheuttaa useille maksaongelmia. Rahoja ei ole kuulunut takaisin. Mutta koskaan ei saa tätäkään enää minulle edes kokeillakkaan.
Kyllä menevät hyvin usein myös amerikkalaisille huijareille. Kelataas ihan tuoreinta tapausta, jossa lääketehdas pimitti oikeat tutkimustiedot, ja markkinoi huijaustiedoillaan, kunnes käyttäiä alkoi kupsahdella ja tällöin havahtui lääkevalvonta. Lääke poistettiin markkinoilta. Ja tapauksesta on alle vuosi aikaa.
Ai että ei ole mukamas amerikkalainen. Ja takuuvarmasi on amerikkalaiset hyvin suurilla osakepääomillaan mukana. Etkö siis ymmärrä, mitstä lääkeyritykset koostuvat ? Osakkeita ei myydä näille palstalaisille, vaan se on tarkkaan valikoitu eliitti, joka niitä voi ostaa. Lääketehtaat eivät pyöri tappiolla, eikä mikään firma kuulukkaan pyörä tappiolla.
Olen joskus kokeillut Nonia sekä kapseleina että nestemäisessä muodossa siis kahden eri yrityksen tuotteita. Molemmissa sama tulos n 1/2h nielemisen jälkeen tuli epämielyttävä tunne rintakehään ja rytmi meni epävakaaksi. Tuo toistui joka kerta kokeilun jälkeen. Onneksi kohtaus ei kestänyt kauaa, mutta päätin lopettaa noni kokeilut siihen. Muiden käyttämieni luontaistuotteiden kanssa ei ole ollut ongelmia. Käytän lisäravinteita säännöllisesti joka päivä.
Mistähän tuollainen johtuu. Osaisko joku selittää?
Minula oli Noni tuotteilla samantyyppiset oireet kuin sinulla, yritin käyttää mutta tilanne vain huononi. Käytän nykyään Aloe Veraa ja olen saanut ongelmiini avun.
Kokeilu ei kerro mitään, koska noni alkoi heti toimimaan. Minulle tuli 0,5 tunnin sisällä teelusikallisesta nonia hirvittävä päänsärky ja hirmuisen huono olo. Sehän kuuluu aisiaan, noni ainakin toimii. Tiesit varmasti hyvin ja tiedät, että noin aloittamiseen useilla liittyy aloitusoireisto. Ja kyllä sen joka iikka jaksaa kestää, jos on halua. Toiset kestää jopa muutaman alkukuukauden aloitusoireita, ennenkuin tilanne tasaantuu. Kokeilun kuuluu kestää muutaman kuukauden, ennenkuin pääset tuntumaan, ja eikä silloinkaan, jos otat miten sattuu ja epätasaisia annoksia.
Noni on monin verroin voimakkaanpi, kuin Aloe vera. En minäkään aloe verasta mitään aloitusoireita saa, mutta ei sillä tehoakaan olut niinkuin nonilla. Koska noni on niin voimakas, jotka aloitusoireita saavat, voivat olla tosi rankkojakin. Noi Sun oirees ei vielä mitään kovia edes olleetkaan verrattuna siihen, mitä tietyt henkilöt siitä saa, mutta kun tietävät, että se menee ajastaan ohi, jaksavat sen ajan yli.
Seurappas maailmaa, ja taphtumia hiukan avarammin katsein, kuin vain noni perspektiivistä!
Jopa päivän lehtienkin selailulla pääsee hyvään alkuun!
Tällä kertaa, tänään 1.4.05 Helsingin Sanomat kertoo sivulla A8, mm. jossa otsikko, Professorit: LÄÄKEKULUJEN RAJU KASVU JOHTUU EPÄEETTISESTÄ MARKKINOINNISTA
Ei tuo helpotusta lääkkeiden vaihdotkaan halvempiin, tämän voittojen maksimoinnin edessä!
Ei liene aprillipilaa?
Yritin käyttää Nonia monta kuukautta. Sain pahoja vatsakrammppeja ja kun ne oli mennyt ohi sain ihottumaa ja iho ongelmia Nonista. Kaksi viikkoa sen jälkeen kun lopetin Nonin käytön ihottuma parani. Joten muutaman kuukauden kokeiluatani sanon EI kannata riskeerata terveyttään käyttämällä nonia. Olen tehnyt valituksen ja toimittanut tuotteen myös terveystarkastajalle.
Ei noni pullon etikettiä lukemalla tule ammattilaiseksi terveydenhoitoalalla. Agronomi tietää kasviopista, enkä heidänkään ole täällä kuullut kehuvan jotain kasvia tai hedelmää kun ne noni ns. myyjät. Merkillinen ja fanaattinen usksonto tuo noni - liekö huumetta? Tiedän että noni mehussa on VAIN 15 % hedelmästä saatua ns.hedelmälihaa. Juon itse joka aamu 100 % tuoremehua ja väitän että se on 10 KERTAA TERVEELLISEMPÄÄ KUIN NONI! Ja ennekaikkea 40 kertaa edullisempaa! Te härskisti käytätte hyväuskoisia ihmisiä hyväksi!Moraalitonta!
"Merkillinen ja fanaattinen usksonto tuo noni - liekö huumetta? Tiedän että noni mehussa on VAIN 15 % hedelmästä saatua ns.hedelmälihaa. "
No sinä se et ainakaan mitään tiedä. Nonihan on pelkkää kalkkia, hyvä palstalääkäriä leikkivä ! Turha puhua Sinunkaan "palstalääkärin" mistään mehusta. Mehukattia sen olla pitää, jos meinaat täällä menestyä, niin että uuvuttaa, hyvä palstalääkäri !
Mene ensin kouluun opettelemaan oikeinkirjoitus, että saisit edes oikeinkirojituksen läpi suoritettua.
Ja terveystarkastaja antoi minulle uudet ohjeet, ja kun olen noudattanut niitä, sitten alkoi onnistua. Olin käyttänyt nonia aivan väärin.
En ymmärtänyt, että sitä pitää ottaa joka ikinen päivä säännöllisesti eikä miten sattuu. Ja että annoskokoja ei voi vaihdella, ne täytyy pysyä vakaana, muten on koko ajan aloitusoireet päällä.
Joten tuo ihottumani tuli ja pysyi sen takia, että en ollut ottanut nonia ihan tasa-annoksia vaan miten milloinkin sattui.
Nyt ymmärrän, miksi ihmiset valittavat, etteivät saa tuloksia nonista. Kun ei ole sitä pitkäjänteisyyttä, niin ei.
Samoja terveys väitttämiä Olli ja muut harrastaa edelleenkin
Oisi taas korkea aika harkita myyntikieltoa? Vai mitä elintarvikevirasto sanoo? Täällä voi lukea väittämiä ja ns. vaikutuksia syöpään. Onko Noni jo reseptilääke????????????
Vai onko se edelleenkin elintarvilain 6 pykälän mukainen elintarviketuote???
VASTAA TÄHÄN VIESTIIN ILMOITA ASIATTOMASTA
Samoja terveys väitttämiä Olli ja muut harrastaa edelleenkin
Oisi taas korkea aika harkita myyntikieltoa? Vai mitä elintarvikevirasto sanoo? Täällä voi lukea väittämiä ja ns. vaikutuksia syöpään. Onko Noni jo reseptilääke????????????
Vai onko se edelleenkin elintarvilain 6 pykälän mukainen elintarviketuote???
VASTAA TÄHÄN VIESTIIN ILMOITA ASIATTOMASTA
Resepti pitää olla, kun menee apteekkiin.
Ainakin suositus kirjallisena. Käy apteekista kysymässä.
Hyvä "lääkäri"
Sanoppa miksi ihan oikeat lääkärit suomessakin määräävät nonia reseptillä ihmisille.
Nämä lääkärit eivät saa tietääkseni itse rahaa nonista.
Noni ei ehkä auta kaikkia mutta ei auta lääkkeetkään.
Mene heti hakemaan resepti, että ehdit, ennenkuin loppuvat apteekista !
Eikä lääkäriksi tulla pelkästään kirjoittamalla lääkäri titteliä nimimerkki ruutuun.
Ei tartte mitään reseptiä.... Käy apteekissa kysymässä!
Hanki suosittelija, joka opastaa nonin käyttöön. Apteekki ei osaa neuvoa. Ei ole käyttökokemuksia apteekeilla. Nonin käyttö monissa tilanteissa on aika kinkkinen, joten olisi suotavaa, että on hyvä tukihenkilö, mikäli aloitusoireita tulee.
Olenko ihan hakoteillä? Mistä te oikein vouhkaatte? Olen käsittänyt että se on jotain hedelmämehua.Tässä on tietoa Nonista, mihin reseptiä tarvitaan?
http://www.noni.fi/
Etkö ole koskaan nähnyt hoitosuositusta, jolla noniakin voidaan suositella, ja siinä on tarkemmat käyttöohjeet.
Kirjoittavathan lääkäritkin hoitosuositukisa sellaisista tuotteista sellaisista tuotteista, jotka eivät vaadi lääkärin määräystä, vaan se on eräänlainen muistilista.
On olemassa ihan erillisiä suosituslomakkeita, joilla asiakkaalle merkitään muistiin, mitä tuotetta, miten käytetään ja mitä muuta huomioitavaa ?
Tämähän on ihan yleinen tapa ollut jo vuosikymmeniä myös lääkäreidenkin käytössä.
Meillä on vettä kotonakin, ei tartte maksaa 60 ekuu litra! Nonissahan on VAAN 15 % nonin ns. hedelmälihaa ja LOPUT VETTÄ! VETTÄ! Ja lisäksi se ei sisällä juuri mitään vaikuttavia aineita. Myyjien kotkotuksia!
noni kapselit sisältää 100 % noni hedelmänlihaa....ja ainakin kaikki kunnolliset mehut ovat 100 % noni hedelmän mehua eikä niihin ole lisätty mitään muita aineita. Ei myöskään vettä.
Osa tuotteista on mehumuodossa, ja osa kuivattuna, kapseloituna purkkitavarana.
Nonista ja sen vaikutuksista saa keskustella Suomessa aivan vapaasti. Noni on kasvi kuten mustikka, ei tuotenimimi, ja siitä valmistetaan satoja eri tuotteita. Yksittäisistä tuotteista keskustella saa, mutta samalla ei saa antaa yhteistietoja tuotteen myyntiin. Jos näin tehdään, myös keskustelupalstoilla syyllistytään väärään mainontaan.
Minä en ole jälleenmyyjä, joten mitkään rajoitteet eivät koske minua, koska en markkinoi mitään, lukuunottamatta kirjojani. Ja niitä taas suojaa sananvapaus.
Olli
yksinkertainen haku Googlesta sanalla "noni" tuotti kummallisia tuloksia: seuraava on suomeksi http://www.noni.fi/yhtio.htm, miettikää nyt hemmetissä mitä te uskotte. Jos 100.000 ihmistä maailmanlaajuisesti ostaa yhdellä eurolla, niin eikö kannata mennä nettiin ja markkinoida? Varsinkin niissä maissa, joissa euron kurssi on 0,01 valuuttaa. Tätä hommaa ei tehdä ilmaiseksi. Mustaherukka, mustikka, puolukka ja kaali eivät ole huonompia ravintoarvoiltaan saati imeytymisominaisuuksiltaan kuin Noni. Silti Noni ei ole huono - eihän kenenkään mielestä (?) - lähempää vain on saatavilla yhtä hyvää ja halvemmalla. Nauttikaa Nonia aina kun se on mahdollista - jos olette sielläpäin liikkeellä - ja muulloin vastaavia aineksia Suomesta saatuina.
Nonin veroisia kasveja ei montaa tällä maapallolla ole. Suomalaiset marjat ovat ravintoarvoltaan hyviä, mutta yhdessäkään ne eivät ole nonin veroisia.
Lähinnä pääsee Aloe vera, jolla on myös lukuisa määrä vaikuttavia aineita.
Nonissakin on 23 fytokemikaalia, jotka vaikuttavat hyvin moniin terveystekijöihin. www.ars-grin.gov/duke/. Sieltä voit etsiä kasvia nimeltä noni ja saat nonin ainesluettelon, nimiä klikkaamalla löytyy tietoa, mihin ko. aines vaikuttaa. Ja klikkaamalla "view activities" pääset listaan kehon toimintoja ja voit katsoa mikä nonin aineksista vaikuttaa siihen.
Olli
Nonia ei sydä, kuten mainitsemiasi muita tuotteita. Kaikki mainitsemasi tuotteet ovat hyviä ravinnon lähteenä. Ei yksinään nekään.
Mutta nonia ne eivät missään nimessä korvaa, eivätkä sulje pois. Nonin vaikutuksia evät mikään mainitsemasi kasvi tuota.
Aloe Vera, jonka Olli mainitsi, on yks samaan katekoriaan kuuluva kasvi, mutta tehovaikutuksiltaan jää NONI:sta tovin matkaa jälkeen.
Millähän sinä provosoit.
Kaljallako?
Kyllä saat rahasi takaisin. Sinulla pitää olla kuitti tallella, jonka olet nonimyyjältäsi saanut.
Nonimehusta saa rahasi takaisin kuittia vastaan. Saatko mehukatista?
Moni tuttuni on syönyt lääkkeitä vuosikymmeniä, eivätkä ole parantuneet. Mitäs siihen sanot?
Minun nonipulloni kyljessä lukee 89% nonia, sekä mustikka ja rypälemehua. Suhde siis 89/11.
Huumetta ei ole, mutta lääkkeiden arvelen olevan, koska pakkauksessa varoitetaan esim. autolla ajosta, ja entä ne monen moiset haittavaikutukset, jota lääkkeet aiheuttaa. Tätä ei noni tee.
Nonimehuja on monenlaisia, monelta valmistajalta. On vaan yksi ensimmäinen ja aito nonimehu, jossa on 89% nonia ja 11 % marjoja
Lääketeollisuuden huijareille! Ihmisten rahoja menee vuoden aikana miljoonia lääketeollisuuden ja lääkäreitten taskuun, josta ei sinulle ole mitään hyötyä, vaan tautisi pahenee entisestään. Rahojasi et takaisin saa, mutta ainakin yhdellä nonituotteella on 100 % palautusoikeus.
Tiedän henkilöitä, joille näin on käynyt. Kannattaa juoda pari-kolme litraa vettä päivässä. Se saattaa jatkua jonkin aikaa, ehkä viikon verran. Yhden teelusikan verran päivässä jos kokeilet ainakin viikon, niin uskon sydäntuntemusten hävinneen. Näin kävi tuttavallani.
Joitko vettä 2-3 litraa päivässä? Sinun kehosi lähti ajamaan törkyjä ulos ja reaktio oli tällainen. Valitettavasti nyt ei kehosi päässyt puhdistumaan, koska lopetit kesken.
Tahitian Noni International elikkä TNI:llä on 90 päivää rahat takaisin takuu. Voit siis huoletta ostaa ja juoda Tahitian Nonimehua 3 kk ilman että pääset häviämään.
SOKERI ON PUHDASTA, VALKOISTA JA TAPPAVAA!
Tällaisen kirjan kirjoitti eräs lääkäri jo 19880-luvulla.