Moi! Mä kerron teille vinkkejä siihen jos on tylsää. Jos sulla itellä on jotain vinkkejä myös, voit pistää niitä tänne. Vinkit:
-Katso jotain elokuvaa
-Mene puistoon
-Urheile
-Piirrä
-Väritä
-Maalaa
-Syö
-Leiki lemmikin kanssa (jos on)
-Kokeile erilaisia vaate yhdistelmiä
-Kuuntele musiikkia, laula mukana ja vaikka tanssi.
-Tanssi
-Tee jotain harrastuuksiinsi/harrastukseesi liittyviä juttuja (Vaikka jotain harjoitteita)
-Kirjoita paperille vaikka, että mitä sä mietit nyt tai vaikka päiväkirjaa (eli mitä oot tehnyt)
-Pyöräile
-Mene lenkille
-Soita kaverille videopuhelu, jos hän ei pysty leikkiä
-Oo kaverin kanssa
-Leivo/kokkaa
-Lue jotain kirjoja tai lehteä
-Pelaa jotain
-Lakkaa kynnet
-Tai sit vaan bläräät kännykkää, jos ei mikään muu kelpaa.
Toivottavasti joku näistä oli semmonen mitä voisit kokeilla! Mut siis laittakaa omia tälläsiä tänne, niin niitäkin voi katsoa.
Mitä tehdä jos on tylsää *vinkkejä*
Anonyymi
0
313
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-599367Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1286730Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036612Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1784926- 1704728
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.963296- 1702411
- 662288
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642243- 572057