Nyt on paikkakunta saanut aidon omankuntalaisen huumeiden jakoon.
Onhan noita jo ollut vuosia vuosia 1999 alkaen.
Nyt on iso vyyhti alkanut purkautumaan ja nimä löytyy.
Huumeita jaossa.
5
1658
Vastaukset
- Anonyymi
Kerro ny vähä lisää tuasta ei saa mitään kiinni
- Anonyymi
Jos asioista olet perillä. Ole ystävällinen, tee hyvä työ ja ilmoita viranomaisille. Kiinni tuommoiset täytyy saada ja pistää stoppi kyseiselle touhulle. Siinä vaarannetaan meidän nuoriso ja lapset, Ei kenenkään soisi huumekoukkuun joutuvan. Muu rikollisuus seuraa mukana. Ihmisten hätä ja kurjuus pitää estää huumeitten taholta.
- Anonyymi
Johan tuon tietää koko Isonkyrö ja Vähäkyrö- Laihiakin.
Poliisi on jo työntouhussa. Eikä ole ainoa laatuaan, onhan noita siellä jo ollut kymmeniä vuosia.
- Anonyymi
Mutta eikös se ole vaan hyvä asia? Yksi työtä (vaikkakin kyseenalaista) tekevä Kyröläinen lisää. Ja ajatella asiaa vaikka niinkin, että huumepäissään ajavat kuskit ei lähde liikenteeseen, kun saavat omalta kylältä huumeita.
- Anonyymi
Kukas tää on keneltä vois näin huumehia kysellä ku mieleni tekis niin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544796
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1734302- 1313935
- 673912
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493701Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793518- 993074
- 542905
- 252736
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p162496