hei

onko teillä olleet niin runsaat menkat että joudutte yölläkin heräämään vaihtamaan sidettä vaikka olisikin yö side ja että kun esim menette makoilemaan vaikka 15 min. kun nousette niin oikeen tunnet kun verta tulee housuihin ja joka tunti pitää juosta vessassa minulla nimittäin oli tälläiset vasta :( ja se oli todella iljettävää.
61387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarttee juosta vessas vaihtaan tamppoonia koko yön aina, ällöö..

Äänestä
  • Mulla sama juttu. Tänäänkin kuudelta jouduin juoksemaan vessaan, kun tuli kamalasti verta (kaikki hyytymät). Menipäs siinä sitten taas yöpuku likaiseksi. Aika ällöttäväähän se.

    Äänestä

Eikö yöt kuukautisten aikaan olisi paljon mukavampia kun käyttäisi jotain pienehköä vaippaa niin ei tarvitsisi yhtämittaa heräillä. Joitain mainitakseni mm. Tena pants discreet, Tena pants plus, vauvojen vaipat.
Ei sitä kukaan tiedä mitä käytätte paitsi mies tai poikaystävä. Ostaakin tietty pitää mutta tuskin tähän juuri kukaan huomioo kiinnittää. Jos joku sitten joskus, ei kannata suuremmin välittää.

Äänestä
  • Aivan, noi tenan discreet housuvaipat ovat vallan mainoit yökäyttöön. Itselläni eivät yösiteet aina ole riittävä suoja ja olenkin tykästynyt näihin tenan discreet housuihin ja eipä tarvitse olla huolissaan lakanoiden sotkeentumisesta. Eikä nämä tunnu häiritsevän miestänikään, sillä enhän pidä näitä joka yö. Toki lastenvaippa ajaa ihan saman asian ja ovatpas vielä kappalehinnaltaan huomattavasti halvempia. Suosittelen, jos haluaa nukkua yöt rauhassa:)

    Äänestä

minulla on ollut aina runsaat kuukautiset(olen 40 v.) ja ensimmäisinä öinä joudun käyttämään vihreää tamppoonia ja yösidettä.
Päivällä vihreää tamppoonia ja pikkuhousunsuojaa, vessassa saa käydä usein.
Nyt viidennen lapsen jälkeen jokatoinen kuukausi tulee niukat kuukautiset.

Äänestä
  • mä laitan 3 sidettä yöks.yhden vähän taaemmaksi ja kaks vierekkäin siihen päälle.ei takuulla ole enää paikat suttuna ja voi huoleti nukkua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko teillä? kirjoitti:

onko teillä olleet niin runsaat menkat että joudutte yölläkin heräämään vaihtamaan sidettä vaikka olisikin yö side ja että kun esim menette makoilemaan vaikka 15 min. kun nousette niin oikeen tunnet kun verta tulee housuihin ja joka tunti pitää juosta vessassa minulla nimittäin oli tälläiset vasta :( ja se oli todella iljettävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu