Tää juttuhan menikin ihan toisin päin, kuin rommarit kuvittelivat. ”Meillä pyörii verkossa paljon ostajia, mutta myyjät ovat erittäin varovaisia” sanoo Risto Kythälä Kiinteistömaailmasta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/koronakriisi-sai-asunnonmyyjat-varpailleen-mutta-ostajia-riittaisi-ihmiset-nayttavat-uskovan-ettei-kriisi-jatku-kovin-pitkaan/3577af69-92a1-4724-b565-d84ea5713c48
Ostajia riittäisi, mutta asuntoja ei ole myynnissä
5
119
Vastaukset
- Anonyymi
Tuota noin, jos jollain kyhälällä ei ole myytävää niin eihän se sitä tarkoita että markkinoilla ei olisi myytävää. Asiahan on täysin päin vastoin.
Kiinteistömaailman kaikki muistavat vedätysfirmana, josta tavallinen kansalainen halusi päästä eroon aivan samalla tavalla kuin A-katsastuksestakin autoalalla. Kusettajien markkinat ei koita juuri nyt.- Anonyymi
>>Kusettajien markkinat ei koita juuri nyt.
Paitsi tietysti "hengityssuojamarkkinoilla", sielä avautui pelirakoa
Tiina Jylhän yritys markkinoi suojamaskeja väärennetyllä sertifikaatilla
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006471077.html
Peliä pelataan vanhoilla säännöillä, kai muistat vielä "työvoimapula"-kusetuksen tai nollakorko-jallituksen, eikä se tähän lopu, pässinpäitä näet tässäkin maassa vielä riittää
- Anonyymi
eikä oo kusettajii
- Anonyymi
Kyllä on ostajatkin varovaisia, ettei saa jotain homepommeja joista sitten tapella oikeudessa joka puuha maksaa äkkiä koko omakotitalon hinnan. Myyntitiedotteissa on usein kovin vajavaisesti kerrottu asioita ja muutenkin info heikkotasoista. Melko vaivan saa nähdä, että saa ostopäätöksen tarvittavat tiedot.
- Anonyymi
Haluaisin ostaa sisäilma- tai homeongelmaisen talon etelä-suomesta, paikkakunnalla ei väliä.
Mistä löytyisi myyjiä?
Ei oikein löydy perinteisiltä myyntisivuilta.
Otan kaikki vastuut kohteesta kaupan yhteydessä.
Tänne voi laittaa myyntitarjouksia: [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414427Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685630Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.604246Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant214150Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot213916"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703