Analyysiä ja asiallista keskustelua kyseisestä videosta?
https://twitter.com/i/status/1246634145029259267
https://twitter.com/i/status/1246634145029259267
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Fake video, väreily-efekti loppuu noin 0.34s jälkeen
Siis tässä ap. videossa: https://www.youtube.com/watch?v=uJOIIEQF_xs&feature=youtu.be
Lisäksi epäilyttävä tuo että zoomaus päätyy juuri siihen kohtaan mistä objektit tuleva, kuin valmiiksi odottamaan niitä oikeasta sijainnista.
Jos video olisi aito niin alukset olisivat kymmenien kilometrien kokoisia. Suht taitavasti tehty feikki, jos ei ole aito.
ISS kiertää maapalloa vain 400 kilometrin korkeudessa ja sieltä ei erotu paljaalla silmällä kuin suuri valliriutta ja kaupunkien valot. Kuu on tuhat kertaa kauempana.
JAG sanoi aikoinaan että kuun pimeällä puolella on liikennettä kuin Mannerheimintiellä ruuhka-aikaan. Kuu olisi hyvin loogin paikka tukikohdalle jos öttiäiset haluavat matalaa profiilia pitää. Onhan siitäkin väitteitä ja jopa ääninauhoja jossa ekat astronautit havaitsivat ufoaluksen tarkkailemassa heitä ja kraaterin reunalle laskeutuneena.
Se selittäisi Apollo 11 lennon jälkeisen pressitilaisuuden astronauttien todella oudon käytöksen. He olivat kuin rikoksesta epäiltynä siellä maansa myyneenä, vaikka heidän piti olla juhlittuja sankareita.
ISS:n webbikamera on myös sammunut tai lähetys katkennut useita kertoja, juuri kun kameran näköpiiriin tulee jotakin outoa.
Saattavat olla natsiufoja.