kesätöihin? Meilla olen yrittänyt laittaa maatiloille lantaa luomaan, torille myymään villasukkia, kadunlakaisijaksi ja koiranulkoiluttajiksi, mutta ei työt kelpaa. Kiva olla vaan laiskana kotona. Nytkin ovat laiskana kotonaan läskit senkun lotisee kun ei jakseta mennä ulos ja muiden mukaan.
Mun lapset ovat ahkerasti koulutehtävien kimpussa, ulkoilevat ja syövät hyvin, sekä auttavat kotiaskareissa, joten olen sanonutkin ettei kesätöitä tarvi etsiä, niin ovat tomeria ihmsiiä. Söälittää nuo miehen lapset kun ei mikään innosta. Hyvä et jaksaa sohvalta nousta.
Oletteko saaneet miehen lapset
7
146
Vastaukset 7
- Anonyymi
Oletteko saarnaat naisen lapset kesätöihin? Meilla olen yrittänyt laittaa maatiloille lantaa luomaan, torille myymään villasukkia, kadunlakaisijaksi ja koiranulkoiluttajiksi, mutta ei työt kelpaa. Kiva olla vaan laiskana kotona. Nytkin ovat laiskana kotonaan läskit senkun lotisee kun ei jakseta mennä ulos ja muiden mukaan.
Mun lapset ovat ahkerasti koulutehtävien kimpussa, ulkoilevat ja syövät hyvin, sekä auttavat kotiaskareissa, joten olen sanonutkin ettei kesätöitä tarvi etsiä, niin ovat tomeria ihmsiiä. Söälittää nuo naisen lapset kun ei mikään innosta. Hyvä et jaksaa sohvalta nousta. - Anonyymi
Ei olla, luovutettiin jo 20 v sitten. Nyt ovat ytöttömiä aikuisia vailla koulutusta. Asuvat äitinsä helmoissa ja meillä käyvät syömässä ja kinuamassa rahaa. Emmeanna kun sanoin miehelle, lasten isälle että tienatkoot itse rahansa. Kaipa mies on niin lepsu et antaa silti rahaa lapsilleen, minä olen tieukka, en elätä laiskureita.
- Anonyymi
Jos ette eläisi tynnyrissä, niin tietäisitte, että kesätöitä ei nyt ole tarjolla koululaisille ja opiskelijoille.
- Anonyymi
Aina on töitä niitä haluaville. Kyllä töitä löytyy mutta laiskurit eivät edes etsi.
Työkkärin sivuilla on vaikka mitä ja aina voi mennä työkokeiluun tai ihan itse siivoon kaupukia lakaseen ja kerää roskia.
Itse kannattaa myös kysellä. Töitä on mutta kaikki eivät halua, vaan kivampi maata sohvalla ja syödä sipsejä lihoa ja olla vaan kun toiset tekee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina on töitä niitä haluaville. Kyllä töitä löytyy mutta laiskurit eivät edes etsi.
Työkkärin sivuilla on vaikka mitä ja aina voi mennä työkokeiluun tai ihan itse siivoon kaupukia lakaseen ja kerää roskia.
Itse kannattaa myös kysellä. Töitä on mutta kaikki eivät halua, vaan kivampi maata sohvalla ja syödä sipsejä lihoa ja olla vaan kun toiset tekee.Aina ei löydy työtä niitä haluaville. Kyllä jos jotain löytyy niin ne menevät suhteilla sukulaisille ei auta, kun ei ole suhteita.
Mollin sivuilla on vaikka mitä ja Mutta työkokeilu on tarkoitettu työttömille ei opiskelijoille .Kaupungille ei kantsi mennä ihan oma-aloitteisesti siivoamaan , kun siitä ei saa latin latia.
Itse kannattaa myös kysellä. Töitä on mutta , mutta ei palkan maksajia, vaan jotain muuta on keksittävä nyt koronan takia on vieläkin vaikeampaa mitään saada ei ole varaa syödä sipsejä ,sitä laihtuu ihan olemattomiin , ei voi mitään.
- Anonyymi
Kotona tehty työ on aivan turhaa,Herää pakostakin kysymys "Kelle Teet"?
Nämä uusioperheiden "kermaperseet" siitä sitten tappelee perintöjen tapaan.
Syöden ensin eronneiden perheiden "ositukset"leskenoikeudella kermaperseiden
eduksi.Lapsityövoima tulee kotitiloilla kieltää ja samoin lastenhoito lapsilla.
Hoitakoon työt ne jotka lapset tekevätkin,mitä siitä ulisee!- Anonyymi
Joo sillon kun isä hylkää lapsensa niin heille ei kuulu yhtään mitään.
Uudet lapset perii kaiken tai siten jos naikkosella on lapsia niin heille koska mies on kuitenkin naikkosen lasten kanssa enempi kuin omiensa.
Mitä ex vaimon lapset tarvii, ei mitään heillä on tapeeksi siinä et jaksaa äitiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701054
- 63854
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78623- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569