Ei tullut kerrostaloa Hennaan - eikä tule koskaan!

Kyllä Raksa-Rane tiesi jo aikaa sitten ettei Hennaan mitään kerrostaloa tule.
Wasa Group vetäytyy hankkeesta viistosti takavasempaan, kuten tek SRV:kin.

Uskokaa joi että Hennaan satsatut rahat men kankkulan kaivoon. Piste!

12

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattasko Raksa-Ranen lähestyä kohteliaasti orimattilan kaupungin strategista johtoa eikä täällä voivotella?
      Maksa-Mane

    • Anonyymi

      Kyllä tulee vielä useita kerrostaloja.
      Onneksi asemalla on autoja parkissa koronasta huolimatta. Myös raksa-Ranen vanha mese on siellä ahkerasti parkissa.

    • Anonyymi

      Ei tule taloja ei. Kaupungin rahasäkki vuotaa kulmasta typerien hankkeiden vuoksi. Niitä ovat Henna, urheilutalo, uimahalli ja yhteiskoulun rakennushanke. Kunnanhallituksessa on yksi järjissään oleva, joka totesi, 6 miljoonaa on käytetty korjaamiseen, nytkö se täytyy purkaa. Nyt korona syö rahasäkin toista kulmaa, silti kaupungintalolla supistaan kelle annetaan seuraava palkankorotus. Shhh, no tietenkin talouspäälikölle.

    • Anonyymi

      Eikö voisi joku puuhamies laittaa pystyyn kansalaisäänestyksen Hennan lopettamiseksi? Miettikää mitä kaikkea olisi keskustaan niillä kymmenillä miljoonilla saanut ai hittolainen sapettaa kun kukaan ei tee tälle hölmöilylle stoppia.

    • Anonyymi

      2020-04-10 15:58:23 on tämä ketju tehty ja näyttäisi muualle tulleen yksi vain vuonna 2022.

      Tällainen oikea tili on siis olemassa, mutta Orimattila-osiossa on kirjoitellut joku, joka vain allekirjoittaa itsensä moisena. Tämä ei minua milläänlailla haitannut.

      Oudoksi homma meni, kun yksi tietämäni Rauno-niminen ihminen kuoli ja sen jälkeen todellakin loppui nämä Raksa-Ranena allekirjoitetut jutut. Ei sekään haittaa, mutta sitten täällä on ihan yleisesti laitettu sen kuolleen. Tästä samasta asiasta jo kerran kirjoitin, mutta se meni bittitaivaaseen.

      Tarkoitan... mielestäni tämä koko tapaus on täysin järjetön!! Tekoälyntekosia? Näillä jutuilla ei mitenkään voi olla yhteyttä siihen aitoon ihmiseen, joten miksi nämä vietit loppui hänen kuoleemansa ja näin täällä myös kirjoitellaan hänen kuolleen. Miksi?

      Tämä on jäänyt minua vaivaamaan ja jäin paremmin tutkimaan ja miettimään tätä "oikeaa" Raksa-Ranea. Sen jutut loppui jo vuosia sitten. Tiesin tämän jo eli ideana oli että joku ehkä feikkaa hänenä (Tämän idean sain siitä että joku feikkaa olevansa minä jostain syystä.). Hänen profiiliinsa kun menin kuitenkin, niin siellä on pääasiassa vain Orimattila-osioon liittyviä eikä MITÄÄN, joka liittyisi tähän kuolleeseen Raunon, joka EI OLE ORIMATTILASTA.

      Juttu on siis vieläkin vähemmän yhteydessä siihen aidosti kuolleeseen. Miksi siis nämä Raksa-Ranena allekirjoitetut jutut täällä loppuivat hänen kuolemaansa ja väitetään jonkun tällaisen niitä kirjoitelleen????? Se kuollut... ei... ollut... Orimattilasta.

      • Anonyymi

        "Raksa-Ranena allekirjoitetut jutut täällä loppuivat hänen kuolemaansa ja väitetään jonkun tällaisen niitä kirjoitelleen????? Se kuollut... ei... ollut... Orimattilasta."

        ...Ei koskaan ollut mitään syytä lopettaa tätä kirjoittelua. Miksei se ole jatkunut? Olen ihmetellyt tätä asiaa, joten olen aika tiiviisti seurannut ihan kaikkea keskustelua aiheesta. Joku ihmettelee hänen poistumistaan ja joku siihen ilmestyy korjaamaan sen kuolleen. Miksi? Kuka täällä tekee, mitä ja miksi ihmeessä???

        Ainoa suht järkevä ideani on että tämä oikea, täällä oleva tili Raksa-Rane joutui ongelmiin (?) ja päätti syyttää toista. Ehkä... Ehkä :( Enhän edes kokenut että näillä voisi olla mitään yhteyttä, mutta oli todellakin outoa, kun viestit loppuivat erään Raunon kuolemiseen ja täällä on väitetty juurikin Raksa-Ranen kuolleen.

        Kunhan siis vielä painotan vahvasti että TUSKIMPA nämä koskaan olivat sama ihminen. Ikinä. Edes toi kirjautunut ei voi mitenkään olla sama ja noista, jotka on vain allerkirjoitettu (kirjautumatta) on voinut tehdä ihan kuka vaan. En usko että mitäääään tekemistä keskenään. Miksi siis väittää että olisi?


      • Anonyymi

        ...2020-04-10 siis tullut vika aloitus ja vika kommentti näyttää olleen 05.05.2020 12:17. Tajusin tuota profiilisivua nyt paremmin, mutta ei tuossakaan ole kuin kuukauden ero.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ...2020-04-10 siis tullut vika aloitus ja vika kommentti näyttää olleen 05.05.2020 12:17. Tajusin tuota profiilisivua nyt paremmin, mutta ei tuossakaan ole kuin kuukauden ero.

        ...Ekä kommentti näyttää olevan 19.03.2018 15:48 ja pelkkää Orimattilaa tää pääasiassa kommentoi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ...Ekä kommentti näyttää olevan 19.03.2018 15:48 ja pelkkää Orimattilaa tää pääasiassa kommentoi.

        Tuon jälkeen Raksa-Rane kehotti teitä v*tun työttömiä menemään mustikoille. Antoi useinkin hyviä neuvoja. Tykkäsin :DDD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuon jälkeen Raksa-Rane kehotti teitä v*tun työttömiä menemään mustikoille. Antoi useinkin hyviä neuvoja. Tykkäsin :DDD

        Raksa-Rane oli palstan paras kirjoittaja. Ainoa, jolla jotain järkeä jutuissaan. :DD


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuon jälkeen Raksa-Rane kehotti teitä v*tun työttömiä menemään mustikoille. Antoi useinkin hyviä neuvoja. Tykkäsin :DDD

        Taitaa meidän mansi- ja mustikoit nyt tallaantua tuollaisilla neuvoilla ;/


    • Anonyymi

      Onneksi Raksa-Rane laukoi totuuksia ja Hennan kerrostalon hanke kaatui.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe