Suomessa vanhuksille tarjotaan nyt "elämänsä jatkamisesta kieltäytymistä.
Lääkärien toimesta. siis henkilöille, jotka tämän isänmaamme rakensi ja soti vapautemme puolesta, näin siis heitä kiitämme.
Lääkärien toimesta. siis henkilöille, jotka tämän isänmaamme rakensi ja soti vapautemme puolesta, näin siis heitä kiitämme.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jokainen ajallaan saa saman kohtelun. ihminen on kerta käyttö hyödyke. itsekeskeisyys ja siihen liittyen empatian puute johtaa moniin suorastaan epä humaanisiin tekoihin.
Dille dong...
Eutanasia olisi ehdottomasti saatava käyttöön HETI. Miksi kuolemassa olevia sairaita ei ymmärretä? Eivät he halua kituen odottaa kuolemaa. Jokaisen pitäisi saada itse päättää koska on valmis lähtemään.
Ja älkääkä helvetissä sotkeko tällaiseen asiaan mitään raamattuja tai uskontoja. Tämä on ihan käytännön kysymys!!
Eikö terveydenhuollom vähät resurssit kannata muutenkin keskittää sellaisten hoitoon, joilla mahdollisuus parantua?
On tosi itsekästä oman ideologiansa mukaan kieltää toisilta henkilökohtaiset valinnat.
Juuri näin! Jatkoon!...
Niin. Hoitotahdonhan voit tehdä sinäkin OmaKantaan ja kirjata sinne itsellesi elvytyskiellon, jos et halua aggressiivista hoitoa, jonka ajattelet olevan turhaa ja kivuliasta elämän pitkitystä.