Miten saa ennakoivan tekstin päälle? Kuinka löydän Ä j Ö kirjaimet? Kuinka saan ruudulta Youtube, Twitter, Facebook ym. turhat pois? Kuinka löydän taskulampun takaisin, se on ainoa joka on poistunut ruudulta.
Help !
Nokia 800 Tough ??
18
5552
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mitenkään..
- Anonyymi
Oikeasti, eikö ole muka käyttöohjeita missään ja luulisi niiden kokeilemallakin löytyvän. Itsekin jotain erikoisempoia toimintoja tosin löytänyt vasta vuosien jälkeen tai sattumalta netistä, mutta perusasiat pitäisi olla helppo selvittää.
- Anonyymi
Lue ohjekirjasta.Jos ei muuten selviä.Ei toi kyllä mikään kovin selkee ole käyttää,verraten vanhaan aitoon Nokialaiseen peruskapulaan.Raivostuttava keksintö toi tässäkin käytettävä nano-SIM.Montakertaa yritettävä että saa kontaktiin,sekä simmin ja sdkortin.Varmaan joku vajaaälyinen tai tosipienisorminen keksinyt ton nanosimmin.
- Anonyymi
Nämä Nokian uudet peruspuhelimet ovat kaikki hankalakäyttöisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä Nokian uudet peruspuhelimet ovat kaikki hankalakäyttöisiä.
Mihin verrattuna?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin verrattuna?
Vanhoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihin verrattuna?
1990- ja 2000-luvun Nokian peruspuhelimiin verrattuna.
- Anonyymi
Nokian puhelimien käyttöohjeissa ei ole lainkaan selitetty monia ikivanhoja perustoimintoja. Oletetaan käyttäjän osaavan ne, koska ne ovat olleet mukana ihan alusta alkaen. Pitää uskaltaa painaa näppäimiä, vaikka näppäimistö olisi lukittukin. Jotain tarpeelista saa näkyviin! Jos painaa kahta näppäintä yhtäaikaa, niin ...?
- Anonyymi
Näissä uusissa on myös monesti oudot näppäintoiminnot sekä ohjelmistoon tungettu sekoittamaan kaiken maailman sosiaalisia appeja.
- Anonyymi
Itseasiassa android älypuhelimet ovat helpompia käyttää kuin uusimmat peruspuhelimet.
- Anonyymi
Kaikki älypuhelimet ovat vaikeampia käyttää paitsi Windows-puhelimet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki älypuhelimet ovat vaikeampia käyttää paitsi Windows-puhelimet.
Samaa mieltä. Windows, eli Lumia -älypuhelimet olivat helppokäyttöisiä verrattuna Androidiin ja iOSiin.
- Anonyymi
Itselläni oli sama ongelma (johon käyttöohjeesta EI löydy vastausta) taskulampun löytämisen kanssa. Googlaamalla löysin puhelimesta kirjoitetun arvostelun ja sen vinkkien avulla löysin taskulampun: Ylös-painikkeesta (keskellä olevan neliöpainikkeen yläreuna) avautuu Soittoäänet ja hälytykset, josta saa myös taskulampun päälle/pois.
- Anonyymi
Itse en saa ään ja öön pilkkuja .Kumma "kannykka." Tietysti luin manuaalin muttei ole
mitään mainintaa.Monet asiat olen löytänyt kokeilemalla.Pitäisi saada alennusta puhelimesta kun ei saa koko rahan edestä toimintoja kuin arvaamalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse en saa ään ja öön pilkkuja .Kumma "kannykka." Tietysti luin manuaalin muttei ole
mitään mainintaa.Monet asiat olen löytänyt kokeilemalla.Pitäisi saada alennusta puhelimesta kun ei saa koko rahan edestä toimintoja kuin arvaamalla.Meni kylla aikaa loytaa. Mutta kun kavi asetuksissa vaihtamassa tekstinsyöttökielen suomeksi ja POISTI englannin, ä- ja ö-kirjaimet sekä paljon muita kirjaimia tuli valittavaksi.
Olkaa hyvä.
- Anonyymi
En voi arvostella kun en koskaan saanut toimivaa puhelinta kyseisestä mallista. Ensimmäinen puhelin ei lähtenyt lataamaan. Sain takuusta uuden ja se kyllä latasi, mutta korttikelkkaa ei saanut puhelimesta ulos. Eivät saaneet sitä huoltopalvelussakaan.
Kolmatta en ottanut, joten voi olla että käytössä toimii jos pääsee sinne asti. - Anonyymi
kyllä ohjeissa tulisi olla miten tuon älyvapaan ennakoivan tektin syötön saa pois päältä kun se ennakoi aina väärin,
- Anonyymi
Kuinka hyppiä kahden eri simmin välillä toisesta toiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki742839Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752358Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752208Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä102123Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51554Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101449- 831247
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81100- 691087
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191044