5 G v erkko

Anonyymi

Olen kuullut, että 5G verkko on vahingollinen ihmisille. Jos ette tiedä, mikä se on, niin
ajatelkaa vaikka niitä korkeita antennimastoja tai kerrrostaloon kiinnitettäviä antenneja.
5G on siis verkko, jonka tehoa on nostettu. Se tuottaa voimakasta säteilyä, jonka tehoa ei ole tarpeeksi tutkittu. Nykyiset tehot ovat jo tarpeeksi korkealla ja säteilyä tulee melkein jokapuo-
lelta. Vatikaanissahan tuli skandaali, kun sähkötornin säteilyarvot olivat erityisen korkeat ja
samalla leukemiaan sairastuneiden lasten määrä kasvoi.
Toivon, ettei vastaavaa tapahdu meille täällä Suomessa.

7

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosta ja mastojen määrän tiheydestä ja yleensä kentän voimakkuudesta riippuu se millaisella sinun jatkuvasti kädessä,korvalla oleva puhelin kommunikoi sen verkon kanssa. Jos verkon antama kentän voimakkuus on heikko joutuu sun känny nostamaan omaa työskentelytehoaan ja sitä kautta sitä sateilyä tulee enemmän sen puhelin antamana käyttäjän pääkoppaan kuin mitä verkon kentästä.
      Kannattaisi katsoa netistä se oman puhelimen säteilyarvot ja mieluiten käyttää kuulokkeita tai vaikka bluetothia.
      Kyllä se on sama vaikka olisi 2G tI 3 g verkko jos niiden kentän voimakkuus on heikko niin se puhelin työskentelee samalla tavalla omalla maksimitehollaan. Ei toi 5G verkko ole sen vaarallisempi kuin muutkaan säteilijät. Meillä on kotona tänä teknisenä aikana mm wifi verkot, puhelimen antamat säteilyt, Sähkölaitteiden antama säteily. Puhelinten ja tablettien ja läppäreiden ns sininen valo joka on haitallista silmille. Itse en henk,kohtaisesti käytä puhelinta juurikaan muuten kuin nappikuulokkeen kans, Tietokone ja sen tarvitsema wifi lähetin on noin 15 m.n päässä ja tietokone kytketty 55 tuuman telkkuun ettei tarvii ihan lähellä noita olla. Puhelin mahdollisuuksien mukaan myös noin 5 metrin päässä. %G verkon oma säteily ei sinällään kovin voimakkaana tule rakennuksiin sisälle. Eniten säteilee omat laitteet. Kerrostaloantennitkin ovat pääasiassa ns suunta antenneja joiden lähete suunnataan tarpeellisiin suuntiin. Siis kokonaisuutena kannattaa tutkia niitä omia laitteita ja sitä miten niitä käyttää. Jotkuthan nukkuukin puhelin kädessä. Eli jatkuva säteilylähde on mahdollisimman lähellä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "säteilyn valvonnan erikoistutkija Lauri Puranen muistuttaa, ettei tukiasemien lähetystehoissa ole merkittäviä eroja 4G- ja 5G-verkon välillä"

      ARP puhelintekniikassa lähetysteho oli 25W ja 5G vain murto-osa, outoa et nyt tulee oireita...taitaa luulotauti iskeä, sähköyliherkkyyttä ei ole kuin sähkötuolissa.

    • Anonyymi

      "säteilyn valvonnan erikoistutkija Lauri Puranen muistuttaa, ettei tukiasemien lähetystehoissa ole merkittäviä eroja 4G- ja 5G-verkon välillä"

      ARP puhelintekniikassa lähetysteho oli 25W ja 5G vain murto-osa, outoa et nyt tulee oireita...taitaa luulotauti iskeä, sähköyliherkkyyttä ei ole kuin sähkötuolissa.

    • Anonyymi

      5G säteily ei läpäse edes ikkunaa, seinästä puhumattakaan.

      5G on parhaimmillaan julkisissa tiloissa !

      Enemmän säteilyä saa esim. Imatralla ryssän suurtehotutkista, se kun pyörähtää kohdalle tukka oikein nousee pystyyn.

    • Anonyymi

      Tätä 5G-verkkopaskaa jaetaan näköjään jatkuvasti. Luulotautia ja ei minkäälaista perää näissä 5G-jutuissa. Aloittajaaparalla lääkkeet ottamatta. Ja vielä "sähköyliherkkyys" ! Sellaista ei ole. Ihmisen sydän on sähköisessä piirissä. Jos jotakin haittaa, ei tämä ihmisen voimmakkain lihas toimisi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe