usa/australia

Hei!
onko kellään kokemusta ulkomailla koko tutkinnon suorittamisesta? lähinnä usa tai australia kiinnostaa ja psykologin tutkinto olisi tarkoitus suorittaa.. olen käynyt sts:n sivuilla katsomassa ja se vaikuttaisi yksinkertaisimmalta vaihtoehdolta.. minkälaisia kokemuksia?
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kokemusta, mutta onnea vain jos kukkaro kestää lukukausimaksut.

Vinkki! Englannissa ja Walesissa on erittäin tasokkaita psykologian laitoksia.

Äänestä
  • Mitä hintaluokkaa nuo lukukausimaksut esim. Australiassa on? Eläminen muuten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisa kirjoitti:

Hei!
onko kellään kokemusta ulkomailla koko tutkinnon suorittamisesta? lähinnä usa tai australia kiinnostaa ja psykologin tutkinto olisi tarkoitus suorittaa.. olen käynyt sts:n sivuilla katsomassa ja se vaikuttaisi yksinkertaisimmalta vaihtoehdolta.. minkälaisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu