Asuntoautolla Ruotsiin

Anonyymi

Loppukesästä elokuuussa olisi tarkoitus mennä asuntoautolla Ruotsiin. Naantalista ensin yli ja sitten tehdä hyvin monille Suomalaisillekkin tuttu Ruotsin kierros. Ensimmäiseksi suuntana Öölanti ja Pohjoismaiden pisin silta ja tutustuminen Öölannin nähtävyyksiin. Sieltä jatkaa Göteborgiin ja tutustua Göteborgin saaristoon jota kehutaan koko Ruotsin kauniimmaksi seuduksi. Sieltä palataan takaisin Kappelskäriin. Viikko olisi aikeissa olla reissun päällä. Mitä kokemuksia teillä on kyseisestä reitistä?

10

328

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ollaan muutama vuonna käyty tuolla Göteborgin saaristossa ja kyllähän se on sitä parasta Ruotsia maisemiltaan. Myös Öölanti on hienoa seutua ja silta saarelle on kokemus. Jos Ruotsiin aijoitte mennä niin noissa paikoissa ainakin kannattaa käydä. Laitan kuvia tänne vielä myöhemmin.

    • Anonyymi

      Barra komm tu jävla tu finne :)

    • Anonyymi

      Ole varovainen Tukholmassa ja Goteborissa "Ruuhkamaksujen" kanssa! Ovat jo vuosia rosvonneet suomalaisia, ja muita ulkomaalaisia siten etta lahettavat SUUREMMAN laskun (alkuperainen maksu per pv myohastymislasku) koska et maksanut ensimmaista pienta! He eivat laheta sita pienta ensimmaista paivamaksua etta saavat eneman rahaa!

      Sain tapella 8kk etta sain rahat takaisin. Maksoin sen suuremman, merkinnalla "AIHEETON", etta ei noussut maksu joka kuu.

      Jos Googlaat saat tietaa esim Goteborgissa oli 200 000 (!) vaaraa laskua ruotsalaisille jotka kaikki mitatoitiin. Ulkomaalaisten ei.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksiköhän täältä on poistettu ihan asiallisia kuvia. Jotenkin tuntuu oudolta tämä sensuuri tällä palstalla että eihän siinä ole mitään tolkkua.

    • Anonyymi

      Jos nämäkin laittamani kuvat poistetaan niin sitten kirjoita googleen kuvahakuun Marstrand niin näet hieman kuvia kauniista Göteborgin saaristosta.

    • Anonyymi

      Kyllähän Ruotisissa on paljon nähtävää ja tutustuttavaa. Varsinkin Etelä, Lounais ja Kaakkois Ruotsissa. Me oltiin kierrelty Suomea yli kymmenen vuotta ja sitten päätettiin kokeilla Ruotsia ja yllätyttiin todellakin siitä mitä kaikkea Ruotsi voikaan tarjota maisemallisesti.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      53
      1414
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      19
      1084
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      693
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      500
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      499
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe