Asuntoautolla Ruotsiin

Anonyymi

Loppukesästä elokuuussa olisi tarkoitus mennä asuntoautolla Ruotsiin. Naantalista ensin yli ja sitten tehdä hyvin monille Suomalaisillekkin tuttu Ruotsin kierros. Ensimmäiseksi suuntana Öölanti ja Pohjoismaiden pisin silta ja tutustuminen Öölannin nähtävyyksiin. Sieltä jatkaa Göteborgiin ja tutustua Göteborgin saaristoon jota kehutaan koko Ruotsin kauniimmaksi seuduksi. Sieltä palataan takaisin Kappelskäriin. Viikko olisi aikeissa olla reissun päällä. Mitä kokemuksia teillä on kyseisestä reitistä?

10

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ollaan muutama vuonna käyty tuolla Göteborgin saaristossa ja kyllähän se on sitä parasta Ruotsia maisemiltaan. Myös Öölanti on hienoa seutua ja silta saarelle on kokemus. Jos Ruotsiin aijoitte mennä niin noissa paikoissa ainakin kannattaa käydä. Laitan kuvia tänne vielä myöhemmin.

    • Anonyymi

      Barra komm tu jävla tu finne :)

    • Anonyymi

      Ole varovainen Tukholmassa ja Goteborissa "Ruuhkamaksujen" kanssa! Ovat jo vuosia rosvonneet suomalaisia, ja muita ulkomaalaisia siten etta lahettavat SUUREMMAN laskun (alkuperainen maksu per pv myohastymislasku) koska et maksanut ensimmaista pienta! He eivat laheta sita pienta ensimmaista paivamaksua etta saavat eneman rahaa!

      Sain tapella 8kk etta sain rahat takaisin. Maksoin sen suuremman, merkinnalla "AIHEETON", etta ei noussut maksu joka kuu.

      Jos Googlaat saat tietaa esim Goteborgissa oli 200 000 (!) vaaraa laskua ruotsalaisille jotka kaikki mitatoitiin. Ulkomaalaisten ei.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksiköhän täältä on poistettu ihan asiallisia kuvia. Jotenkin tuntuu oudolta tämä sensuuri tällä palstalla että eihän siinä ole mitään tolkkua.

    • Anonyymi

      Jos nämäkin laittamani kuvat poistetaan niin sitten kirjoita googleen kuvahakuun Marstrand niin näet hieman kuvia kauniista Göteborgin saaristosta.

    • Anonyymi

      Kyllähän Ruotisissa on paljon nähtävää ja tutustuttavaa. Varsinkin Etelä, Lounais ja Kaakkois Ruotsissa. Me oltiin kierrelty Suomea yli kymmenen vuotta ja sitten päätettiin kokeilla Ruotsia ja yllätyttiin todellakin siitä mitä kaikkea Ruotsi voikaan tarjota maisemallisesti.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5253
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5054
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      90
      4114
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3600
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3198
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2791
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2297
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1914
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      40
      1780
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1628
    Aihe