Moi
Onko muilla sama ongelma että hovimestati on aina vanhus kunnse tulee teille.
Haluaisin aikuise tai nuoren aikuisen (tiedän että koodeilla saa muutettua) mutta en niitä halua käyttää.
Hovimestari
2
164
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä Sims-peli?
"Onko muilla sama ongelma että hovimestati on aina vanhus kunnse tulee teille."
Vaikea, ellei peräti käytännössä mahdoton tietää muista, mutta mulla ei ole tuota ilmennyt missään (Sims-)pelissä tähän mennessä.
"Haluaisin aikuise tai nuoren aikuisen (tiedän että koodeilla saa muutettua) mutta en niitä halua käyttää."
Et käytä koodeja, mutta kukaties voisit käyttää modeja. Niillä tekee useimmiten saman tai enemmänkin kuin koodeilla, vaikka niistä onkin enemmän vaivaa kuin koodeista.
Ellet käytä koodeja, modeja tai mitään CC:ä, etkä hakkeroi peliä, voit silti mahdollisesti käyttää "tallennushuijausta" esimerkiksi seuraavaan tyyliin:
Anna kenkää vanhalle, niin ilkeältä kuin se mahdollisesti tuntuukin, tallenna peli ja palkkaa uusi hovimestati. Ellei uusi ole haluamasi kaltainen, poistu pelistä tallentamatta ja käynnistä uudelleen edellisestä tallennuksesta jossa hovimestatia ei vielä ollut. Hanki sen jälkeen uusi hovimestati ja toista touhu tarvittaessa niin monta kertaa että saat sellaisen mitä haluat niissä rajoissa mitä pelissä on mahdollista. (Ellet halua huijatakaan, erota ja palkkaa vuorotellen kunnes sopiva tyyppi on löytynyt.)
No entäpä ellet halua huijata millään tavoin, etkä itse asiassa halua tehdä mitään muutakaan nykyisessä pelissäsi vallitsevan tilanteen parantamiseksi? Siinä tapauksessa kannattanee vaihtaa peliä sellaiseen, missä on vain aikuisia tai nuoria aikuisia hovimestateja, eikä lainkaan muita. Edelleen on myös mahdollista postittaa valitus nykyisen pelin valmistajille tai sitä markkinoiville yrityksille, kommentoida foorumeilla jne. Voit itse päätellä paljonko minkäkinlaista hyötyä sellaisesta olisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136