Mukava huomata kuinka käteviä thaimaalaiset on käsistään, aivan käsittämätöntä taitoa toisilla vaikka koulutusta alalle ei ole, mutta muistuihan tuossa mieleeni Neidinkin olleen kitarapuuseppä aikanaan ja salalokeroita taloihinsa rakentanut.
Rakkaamme kilahtanut esitti huolensa miten duunarit selviävät asuntolainoistaan, johon selvennyksenä että lienee olevan vähän samanlaiset ratkaisut kuin siellä juntjunt-maassa, eli korkoja maksellaan.
Älä siis ole huolissasi kyllä pappa betaalar jos enemmälti ongelmaa.
Mutta asiantynkää.
Löytyi suurella tontilla varastorakennus vuokrattavaksi, johon puusepän verstasta ym. pajaa, jossa jalopuu muuttuu vielä jalommaksi.
Koneiden hankinta työlästä mutta mielenkiintoista.
Meillä täällä hieman tärkeämpää puuhaa, joten pitäkää te Pattayan matkailupalsta virkeänä, mutta kyllähän te pidättekin.
Thaimaalaista käsityöntaitoa.
8
66
Vastaukset 8
- Anonyymi
Ahaa... tarkoitatko että Numballi tekee käsitöitä Pattayalla?
- Anonyymi
Sulla menee täsmälleen samalla tavalla pronominit ja sanat sekaisin kuin Hua Hinin miehellä. Eikö olekin outoa että kahdella Pattayan vihaajalla on täsmälleen sama luki, kirjoitus ja luetun ymmärtämishäiriö sekä tapa muistaa kaikki väärin?
Kumpikaan teistä ei ole kyennyt sanomaan mitä teette Pattayalla ja mitä teette Pattayan palstalla? Oletko varma että tiedät vielä todellisen nimesi ja sen mistä olet kotoisin ja sen missä olet nyt? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla menee täsmälleen samalla tavalla pronominit ja sanat sekaisin kuin Hua Hinin miehellä. Eikö olekin outoa että kahdella Pattayan vihaajalla on täsmälleen sama luki, kirjoitus ja luetun ymmärtämishäiriö sekä tapa muistaa kaikki väärin?
Kumpikaan teistä ei ole kyennyt sanomaan mitä teette Pattayalla ja mitä teette Pattayan palstalla? Oletko varma että tiedät vielä todellisen nimesi ja sen mistä olet kotoisin ja sen missä olet nyt?Resuperse mulla on vielä pääsiäismämmin hajut kuksassa poju.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Resuperse mulla on vielä pääsiäismämmin hajut kuksassa poju.
Niinhän tuo aloittaja totesi, että pitäkää palsta virkeänä, taisi tietää mitä lausahti.
Senssu ilmaisee vihaansa ja halveksuntaansa Thaimaata, sen kansaa ja kulttuuria vastaan kaikissa kirjoitelmissaan.
Lisäksi hän inhoaa kaikkia suomalaisia jotka siellä asuvat tai käyvät siellä lomailemassa.
Syitä tähän kymmenenen vuoden mesoamiselleen ei ole kertonut.
Tässä viehättävää thaimaalaista kalastusta; siellä siihen ei aina tarvita jokia eikä järviä:
https://www.youtube.com/watch?v=lkIKS956iqU- Anonyymi
"Nyt koppiin joudun pehmeään ja käsitöitäkin tekemään"
https://www.youtube.com/watch?v=RidNDGcM3fkSen tiedän että senssu- raukka ei ole koskaan ikinä milloinkaan käynyt Thaimaassa.
Hilluu tällä palstalla ainoastaan siksi koska saa itselleen huomiota.
Hänelle on samantekevää minkälaista se on kunhan saa loistaa muodostamansa ryppyreiän keskiössä.- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Sen tiedän että senssu- raukka ei ole koskaan ikinä milloinkaan käynyt Thaimaassa.
Hilluu tällä palstalla ainoastaan siksi koska saa itselleen huomiota.
Hänelle on samantekevää minkälaista se on kunhan saa loistaa muodostamansa ryppyreiän keskiössä.Vastaus 15.015.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta371837- 901025
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil291872Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste75800Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii286778Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O48772- 69704
- 90655
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty63632- 33603
