huoltajuuden miehen lapsiin kokonaan, niin että äitipuoliesta tulisi uoltaja myös ja äiti olisi se tapaaja vanhempi?
Pitääkö adoptoida vai käykö se ihan paperilla. Minusta olisi kiva olla miehen lasten huoltaja jottei tarvis vääntää koskaan mistään asiasta lasten äidin kanssa. Miehestäkin se olisi hyvä ajatus, ettei tarvis maksaa niistä.
Voisimme olla oieka perhe, ja ex äiti saisi tavata lapsia valvotusti meillä tai me menisimme hänelle.
Tarviiko naisen suostua vai voimmeko hakea sitä ihan yksinään. Lasten äiti on kyllä töissä mutta on ruma ja huolimaton eikä jaksa aina lapsiaan. Saisimme lapsilisätkin.
Mies on hyvissä töissä ja minäkin varmaan jossain välissä meen töihin, nyt voisin olla kasvattajana kotona. Mulla ei ole omia lapsia ja näin se kävisi kätevästi. Voisin olla äiti ja ihmiset näkisi että lapset ovat minun.
Miehen exä varmaan läytää uuden miehen jos läytää, rumiahan kukaan ei huoli.
Miten isä ja äitipuoli saisi
6
122
Vastaukset
- Anonyymi
Miten äiti ja isäpuoli saisi huoltajuuden naisen lapsiin kokonaan, niin että isäpuolesta tulisi huoltaja myös ja isä olisi se tapaava vanhempi?
Pitääkö adoptoida vai käykö se ihan paperilla. Minusta olisi kiva olla naisen lasten huoltaja jottei tarvis vääntää koskaan mistään asiasta lasten isän kanssa. naisistakin se olisi hyvä ajatus, ettei tarvis maksaa niistä.
Voisimme olla oikea perhe, ja ex isä saisi tavata lapsia valvotusti meillä tai me menisimme hänelle.
Tarviiko miehen suostua vai voimmeko hakea sitä ihan yksinään. Lasten isä on kyllä töissä mutta on ruma ja huolimaton eikä jaksa aina lapsiaan. Saisimme lapsilisätkin. Nainen on hyvissä töissä ja minäkin varmaan jossain välissä meen töihin, nyt voisin olla kasvattajana kotona. Mulla ei ole omia lapsia ja näin se kävisi kätevästi. Voisin olla isä ja ihmiset näkisi että lapset ovat minun.
Naisen exä varmaan läytää uuden naisen jos löytää , rumiahan kukaan ei huoli. - Anonyymi
Ette mitenkään. Siellä ois taas joku eerikatapaus sitten. Eli ilkeä äitipuoli haluaa vaan uhrin. Ei onnistu.
- Anonyymi
Lissu pelleilee ja provoilee...
- Anonyymi
Jos,opettelisit kirjoittamaan. Ja muiden lapset ei ole sun.
- Anonyymi
Uusio perheissä on enempi seksuaalista hyväksi käyttöä, kuin perinteises mallis!
- Anonyymi
Hei,Vaikka et nyt jaksaisikaan yhtään mitään, saanko ehdottaa? Tee yksi pieni hyvä asia itsellesi joka päivä. Esim. Teen keittäminen, silittäminen olkapäästä tai poskesta, itsemyötätuntoisen lauseen sanominen peilin edessä tai ajatteleminen tyyliin ”hyvä kun olen tässä” tai ”minä se olen jaksanut.”🥰
Jos haluat voit tulla kertomaan meille mitä eilen teit tai sanoit itsellesi. Olet kuitenkin hyvä, jaksamista! Tänään hyvä tekosi oli tänne palstalle purkaminen, kiitos kun kerroit kipusi, meistä moni on käynyt vastaavaa surua läpi.🌻
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen533296Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään692990Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,682674Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621348Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3041278Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?141180Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1051051- 411026
- 411010
- 80991