Säästöä sekin

Onko inter bussia pesty koko talvena?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Punainen sawuttaja on nähty viimeksi hinausauton perässä.

Äänestä
  • Kusiko alleen ja merkkasi reitin?

    Äänestä

Savutuksen perusteella Hämeenlinnan ensimmäinen kaasubussi. Eikö näissä kilpailutuksissa ole ollut minkäänlaisia laatukriteerejä kalustolle, loppuunajettuja paskoja haalittu muista kaupungeista.

Äänestä
  • Halvin voittaa on laki niin bussireitit kun vanhuksetkin.

    Äänestä

Wiipurissakin paremmat däsöt kuin hämiksessä. Tai voi olla että täällä on ne vanhat !

Äänestä
  • Tai on täällä ihan hyvääkin kalustoa, mutta nuo muutamat romut pitäisi saada pois liikenteestä. Onhan se vähän noloa, että ryssillä on paremmat bussit kuin hämeenlinnalaisilla

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai on täällä ihan hyvääkin kalustoa, mutta nuo muutamat romut pitäisi saada pois liikenteestä. Onhan se vähän noloa, että ryssillä on paremmat bussit kuin hämeenlinnalaisilla

    Vieläkö se hybridi kulkee? vai onko takuussa taas.

    Äänestä

Onhan se punainen pommi aivan järkyttävä näky. Lienee Sleepy Sleepersin vamha keikkabussi. Jos se täyttää kilpailutuksen kriteerit, niin kapunki varmaan saa rahaa bussiyhtiöltä, että se saa ajaa linjaa sillä paskalla.

Äänestä

Bussilla hurautettiin rautatieasemalle 4v pojan kanssa, sanoi yht’äkkiä; äiti, kato reikä! Ja tosiaan siinä bussissa oli lattiassa reikä ja asfaltti vain vilkkui:D Oli kyllä viimeinen kerta, kun melkein neljää eiroa maksan tuosta karmeudesta, siihen pari euroa lisää niin voi mennä taksilla.

Äänestä
  • Ei niitä paskoja voi koneelliseen pesuun viedä kun painevesi menee seinistä ja katosta läpi. Alustapesua on myös aivan mahdoton toteuttaa. Hämeenlinna, ihan lähellä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei niitä paskoja voi koneelliseen pesuun viedä kun painevesi menee seinistä ja katosta läpi. Alustapesua on myös aivan mahdoton toteuttaa. Hämeenlinna, ihan lähellä.

    Romania, ihan lähellä.

    Äänestä

Punainen savuttaja on palannut liikenteeseen

Äänestä
  • Eikä sitä hypridiä oltu pesty vieläkään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikä sitä hypridiä oltu pesty vieläkään.

    Oli yritetty pestä muttei lähde.

    Äänestä

Tölkin Romanialaisilla ja polakeilla kotoinen olo kun suhaa Red-smokerilla. Ihan slobo-fiilis ! !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko inter bussia pesty koko talvena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu