Ilkka-Pohjalaisessa juttu, mutta ketjun nimeä ei paljastettu.
Mikä kauppa tulee Lidlin viereen?
Anonyymi
241272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Oma veikkaus Kärkkäinen tai Verkkokauppa.com. Kärkkäisen suhteen tontti voi olla liian pieni.
Jos asia noin kiinnostaa, yritä ottaa mieluummin yhteyttä niihin jotka ihan
oikeasti tietää jotain. Mut tuskin sulle mitään kertotaan. Voi olla liikesalaisuus vielä tässä vaiheessa...
Ja huom, ei tällä palstalla tiedetä yleensä yhtään mitään, vaan lähinnä juorutaan/arvaillaan.
Joku juoruakka tai -ukko taidat olla....
Mutta sinänsä mielenkiintoista, miten sekin ilmiö, siis juoruilu, on siiirtynyt suureksi osaksi nettiin...
=> tarpeeks kauan kun odottelet, niin eiköhän tuo utelemasi asia selviä ihan itsestään..
Mutta jos suomi24 veikkaus toimistosta kyselet, niin mahd vaihtoehdot vois olla esim
1) täällä esitetyistä "tiedoista/veikkauksista" 1 on sattumalta se oikea, mutta sen todenperäisyys paljastuu toden näköisesti vasta siinä vaiheessa, kun tietäisit vastauksen jo muutenkin.
2) tila jää toistaiseksi tyhjilleen.
3)joku muu vaihto ehto - keksi se vaikka ihan ite
Nyt on kyllä joku ottanut asian "hieman" liian vakavasti. Hehe.
Arvoisa herra tai rouva Hehe.
Asiaan kuin asiaan pitää osata suhtautua tarvittaessa "tieteellisellä vakavuudella"....
Niin ei jää sijaa turhalle spekuloinnille.
Tai ns akkamaiselle (/ukkomaiselle? ) juoruilulle....
Elämässä kaiken pitää ottaa vakavasti ;-)
luulettako jotta sontasiioni (ilkka) ilmoittaa jotain mitä ne ei itte saa seinäjoelle
Puuilo?
hämmästynyt kyselee nyt että kummasta liiteristä tässä puhutaan kun kaupungin oman viereen tuli se hotelli justiin ja taloa pukkaa..mihin siihen kauppaa mahtuu? melaniemellä..niin missä siinä rakennustyöt on alkanu?
Keskustan Lidliä vastapäätä entisen linjaautoaseman kohdalle rakennetaan megakeskus jossa on kongressikeskuksen, monitoimitilojen, hotellin ja asuntojen lisäksi liiketilaa yli 20 000 neliötä. Eli aika paljon sinne tulee kauppoja mahtumaan.
Vertailun vuoksi: Rewell Centerissä on vuokratiloja 23 000 neliötä. Joten ei tuosta tosiaan mikään pieni tule..
Koskahan aloitetaan rakentamaan? Siitä on nyt puhuttu jo 10 vuotta, eikä vielä olla edes aloitettu. Olisikohan jo 2030 valmis? :D
niin kyllä se rakennetaan mutta ei se nyt ole ns. kauppa? kun siellä on kauppakeskus ja kongressikeskus etc..
Eiköhän se tänä vuonna ala kun tukea tuli projektille helmikuussa. Tosin tämä korona vähän seikoittaa asiaa..
Niin, katotaan nyt kauanko korona vielä sekoittaa pakkaa. Pahimmillaan tulee toinen aalto ja Suomi Oy Ab pistetään kesän jälkeen kiinni.
Tämä uusi kauppa tulee Sepänkyäntien Lidlin kanssa samaan pihaan.
Taitaa tulla iranilais- irakilais- somppula eli mamubasaari, paikkana oiva valinta.
Sopisi hyvin kuvioon miksi ei uskalleta ääneen sanoa mikä kauppa siihen tulee.
Mihinkäs siihen muka kauppa sopii...?
Puuilo+siihen+Tulee.+Tämä+on+100%+tieto,+WestGroup+rakentaa+kiinteistön+Wasakiinteistöt+oy+jonka+omistaa,+Håkan+Hjerpe+ja+Anssi-Jukka+Kasi
Siis siihenkö missä oli ennen jonkinlainen hius- ja hierontapaikka?
Jyväskylän mini-Ikea suljettiin ja uusi sellainen on tarkoitus avata joko Vaasaan tai Seinäjoelle.
Jos tulee jokin mikrobi-ikea niin se tietää taas boonuksia joillekin paljon kahisevaa rahaa
puuilo aina vain
Tylsää.
Biltema, Clas Ohlson, Hong Kong,... Eikö näitä ole täällä jo tarpeeksi?