Simssi ongelma

Anonyymi

Moi

Onko muilla sama ongelma jos normi simi ja merenneito menee naimisiin ja saa lapsen niin jokaisesta lapsesta tulee aina merenneito. Eikö mahdollisuuden pitänyt olla 50% niin miten 25 voi tulla putkeen merenneitoja. Halsuin kokeilla monta menee ja no nyt odottavat 26 lastaan.

1

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käsitykseni mukaan todella monella on - tai on ainakin ollut - juuri tuo omituisuus pelissä. Merenneitojen genetiikka oli rikki niiden tullessa peliin. Asiasta huomauttivat monet, sitä luvattiin korjata (ja kukaties jotakin siinä korjattiinkin) v. 2019 kesällä, mutta kuntoon se ei saman varsinaisessa merkityksessä tullut.

      Moni pelaaja piti tuota pahana ongelmana ja heistä useampikin kertoi lopettaneensa merenneidoilla pelaamisen sen vuoksi. Minulle se ei merkinnyt kovin paljoa, kun editoin merenneitojen lapsoset Cas.fulleditin avulla siminluonnissa. Luovuin kylläkin merenneidoilla pelaamisesta, mutta lähinnä muista syistä. (Meren väki ei osannut käyttää laituriportaita, unohtivat taidon vaihtaa pyrstönsä jalkoihin opeteltuaan taikoja, kirkuivat ajoittain omituisesti jne.)

      Mielestäni olet täysin oikeassa siinä mitä toteat lasten ominaisuuksista kuvailemassasi tapauksessa ja ihailen tapaasi kokeilla asiaa perinpohjin todetaksesi vallitsevan tilanteen poikkeavan siitä mitä on aikanaan lupailtu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      251
      2274
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1339
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      836
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      800
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      766
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe