Simssi ongelma

Anonyymi

Moi

Onko muilla sama ongelma jos normi simi ja merenneito menee naimisiin ja saa lapsen niin jokaisesta lapsesta tulee aina merenneito. Eikö mahdollisuuden pitänyt olla 50% niin miten 25 voi tulla putkeen merenneitoja. Halsuin kokeilla monta menee ja no nyt odottavat 26 lastaan.

1

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käsitykseni mukaan todella monella on - tai on ainakin ollut - juuri tuo omituisuus pelissä. Merenneitojen genetiikka oli rikki niiden tullessa peliin. Asiasta huomauttivat monet, sitä luvattiin korjata (ja kukaties jotakin siinä korjattiinkin) v. 2019 kesällä, mutta kuntoon se ei saman varsinaisessa merkityksessä tullut.

      Moni pelaaja piti tuota pahana ongelmana ja heistä useampikin kertoi lopettaneensa merenneidoilla pelaamisen sen vuoksi. Minulle se ei merkinnyt kovin paljoa, kun editoin merenneitojen lapsoset Cas.fulleditin avulla siminluonnissa. Luovuin kylläkin merenneidoilla pelaamisesta, mutta lähinnä muista syistä. (Meren väki ei osannut käyttää laituriportaita, unohtivat taidon vaihtaa pyrstönsä jalkoihin opeteltuaan taikoja, kirkuivat ajoittain omituisesti jne.)

      Mielestäni olet täysin oikeassa siinä mitä toteat lasten ominaisuuksista kuvailemassasi tapauksessa ja ihailen tapaasi kokeilla asiaa perinpohjin todetaksesi vallitsevan tilanteen poikkeavan siitä mitä on aikanaan lupailtu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      133
      2582
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2115
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      40
      1755
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      40
      1589
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      59
      1466
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      27
      1169
    7. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1130
    8. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      11
      1110
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      62
      1080
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      30
      746
    Aihe