Venäjällä saa tislata ponua omaan käyttöön. Pietarin risteilyllä lienee voimassa sikäläinen lainsäädäntö ainakin Venäjän aluevesillä?
Eli ottaa Suomesta kiljut mukaan laivalle ja nostaa risteilyllä juoman jalostusastetta. Suomeenhan saa tuoda litran kirkasta.
Onko mitään juridisia esteitä?
Eli ottaa Suomesta kiljut mukaan laivalle ja nostaa risteilyllä juoman jalostusastetta. Suomeenhan saa tuoda litran kirkasta.
Onko mitään juridisia esteitä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pietarissa pitää olla naamio päässä ja rukkaset kourassa.
Kysy asiaa varustamolta.
Tietty saa. Tislauskolonnia saa lainata laivan infosta.
Konstatin Simonovilla tarjoiltiin aitoa ponua suoraan pöytiin. Ei tarvinnu ite keitellä.
Kristina Cruises osti laivan ja nimesi sen uudestaan. Eihän tuosta mitään hyvää seurannut koska ponua ei enää ollut saatavilla. Lisäksi varustamo ei hallinnut tuon kokoisen aluksen risteilyjen markkinointia eikä suunnitelua. Pienemmät lotjat olivat varustamon bravuuri.
Venäläiset ovat aina olleet savolaisia paljon pahempia kieroilijoita. Venäjän uhkana oli kylmän sodan aikana Amerikka. Kaikki pyrittiin salaamaan tai ainakin hämäämään.
Joten Konstantin Simonov olikin todellisuudessa Georg Ots ja päinvastoin. Näin USAn tiedustelupalvelu ei tiennyt, millä laivalla mikin henkilö matkusti.
Kylmän sodan jälkeen molemmat nähtiin samaan aikaan Helsingissä. Konstantin Eteläsatamassa ja Georg Länsisatamassa. Tietenkn saattoi olla, että oli tehty nimien muutokset ja olivatkin vaihtaneet kaijan paikkaa. Musta maali oli halpaa.
Miten ison erän voi keitellä kerralla?
Nuita samalla sapluunalla tehtyjä paatteja oli seihtemän.
Konstantin ristittiin uudelleen ja sai muutaman nimen muutoksen jälkeen nimen Kristina Katariina ja viimeksi nimen Ocean Endeavour. Ihme ettei vielä oo tehty nauloja.