Miehen lapset häiriköi

Anonyymi

kiusaavat minun lapsia, ärsyttävät minua ja ovat muutenkin tosi hankalia. Mitä on tehtävissä, kun lasten äiti ei komenna eikä vaadi kunnioittamaan muita ihmisiä ja arvostamaan?
Mies on siinä suhteessa saamaton kun lellii omiaan eikä komenna. Aina kiusaavat ja sotkevat, eikä ole edes kauniita lapsia vaan lihavia.
Kovaa kuria tarvisivat ja kokoaikaista vahtimista ja vaatimista. Minä en siihen kelpaa, eivät ymmärrä eikä tottele, vaan jatkavat. Yhtä kaaosta aina kun tulevat, vieraitakaan ei käy jos miehen lapset ovat täällä. Jääkaapin sotkevat ja pyykkikoneen rikkovat, mikrosta ei ole kun johto jäljellä. Naapurin kissakin saa kyytiä, ja on istunut puussa jo viikon.
Pitäisikö vaan kieltää tulemata meille, ja mies kävisi muualla katsomassa lapsiaan, tää on kyllä miehen talo mutta on meidän koti, ja ei tarvi tulla tuommosten kauhujen meille.
Halusin kasvttaa heistä normaaleita, tilaa on mutta se on heistä itsestään kiinni haluavatko oppia ja olla normaaleita, ilmeisesti ei kun niin ärsyttää vaan!

10

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Järjestä huostaanotto. Näin: 1) juo känni ja kakkaa eteisen lattialle; 2) soita sossut.; 3) Lapset otetaan huostaan heti.

    • Anonyymi

      Naisen lapset häiritsee, ja kiusaavat minun lapsia, ärsyttävät minua ja ovat muutenkin tosi hankalia. Mitä on tehtävissä, kun lasten isä ei komenna eikä vaadi kunnioittamaan muita ihmisiä ja arvostamaan?
      Nainen on siinä suhteessa saamaton , kun lellii omiaan ,eikä komenna . Aina kiusaavat ja sotkevat ,eikä ole edes kauniita lapsia , vaan lihavia ja rumia.
      Kovaa kuria tarviivat ja vyön remmiä , mutta ovat vielä tyhmiä ja vammaisia
      Kovaa kuria tarvisivat ja kokoaikaista vahtimista ja vaatimista. Minä en siihen kelpaa, eivät ymmärrä eikä tottele, vaan jatkavat. Yhtä kaaosta aina kun tulevat, vieraitakaan ei käy jos naisen lapset ovat täällä. Jääkaapin sotkevat ja pyykkikoneen rikkovat, mikrosta ei ole kun johto jäljellä. Naapurin kissakin saa kyytiä, ja on istunut puussa jo viikon.
      Pitäisikö vaan kieltää tulemata meille, ja nainen kävisi muualla katsomassa lapsiaan, tää on kyllä naisen talo mutta on meidän koti, ja ei tarvi tulla tuommosten kauhujen meille.
      Halusin kasvattaa heistä normaaleita, tilaa on mutta se on heistä itsestään kiinni haluavatko oppia ja olla normaaleita, ilmeisesti ei kun niin ärsyttää vaan!

    • Anonyymi

      Miehen lapsilla ei ole tekemistä, laiskottelevat kotona ja maleksivat toimettomina. Syödä kehdataan mutta edes astioita ei pestä tai viedä roskia... Omat lapsetkin vaikka ovat nuorempia, tekevät kotitöitä jopa nytkin kun ovat lomalla.

      Laittakaa miehen lapset töihin, ei ne itse osaa alkoittaa mitään muuta kuin syömistä.

      Vihaksi pistää kun osa laiskottelee ja muut passaavat.

      • Anonyymi

        Naisen lapsilla ei ole tekemistä, laiskottelevat kotona ja maleksivat toimettomina. Syödä kehdataan mutta edes astioita ei pestä tai viedä roskia... Omat lapsetkin vaikka ovat nuorempia, tekevät kotitöitä jopa nytkin kun ovat lomalla.

        Laittakaa naisen lapset töihin, ei ne itse osaa alkoittaa mitään muuta kuin syömistä.

        Vihaksi pistää kun osa laiskottelee ja muut passaavat.


    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa.

      • Anonyymi

        tilauksen lisäksi tulee ne miehen kakarat. Ei niitä kukaan koskaan tilaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        tilauksen lisäksi tulee ne miehen kakarat. Ei niitä kukaan koskaan tilaa.

        tilauksen lisäksi tulee ne NAISEN kakarat. Ei niitä kukaan koskaan tilaa.


    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa.

      • Anonyymi

        Se olen minä joka hajoaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se olen minä joka hajoaa!

        Sen, kun hajoot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      73
      1279
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      911
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      748
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      118
      696
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    7. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe