Järjettömyyttä

Anonyymi

Seksifoorumille mentäessä on ikätarkistus. Kun avaa jonkun viestin, on taas ikätarkistus. Annettujen ikien ei tarvitse olla samoja, kunhan ovat jotain.

Hulluinta on, että kun on mennyt foorumille ja suoriutunut ikätarkastuksesta, voikin aloittaa uuden keskustelun, Siihen ei tarvita ikätarkistusta. Ikätarkistukseen törmää vasta sitten, kun kirjoitus on mennyt foorumille.

Eli lukea ei viestejä saa ilman ikätarkistusta, mutta kirjoittaa saa.

Tuo ikätarkistus tuplana tuli viime vuotisen uudistuksen yhteydessä. Saisivat poistaa lipsahduksensa.

3

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi! Rekisteröityneen käyttäjän ei tarvitse tehdä ikätarkistusta Seksi-kategoriassa, jos ikä tilin tiedoissa on yli 18 vuotta. Tuohon tarkistusasiaankin on kyllä tulossa korjaus myöhemmin, jos et halua rekisteröityä. Tarkempaa ajankohtaa korjaukselle ei valitettavasti vielä ole, joten suosittelen rekisteröitymistä, mikäli ikätarkistus ärsyttää. Kirjautunut käyttäjä voi kirjoittaa myös anonyymina valitsemalla kohdan Käytä nimimerkkiä Anonyymi.

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Ennen rekisteröityneet saattoivat keskustella suoraan ohi foorumien. Ennen saattoi mennä katsomaan profiilia. Nykyisin tuo kaikki on poistettu. Mitä rekisteröitymisellä tekee?


    • Anonyymi

      Järjettömyydestä tuli mieleen nämä Hyvinkään polkupyöräilijät,ovat varmaan valtaosaltaan KOVAPÄISIÄ!! Näin oletan koska kypärättömiä pyöräilijöitä on liikenteessä huolestuttavan paljon,myös vanhempaa väkeä !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1819
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1131
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1116
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      992
    5. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      153
      852
    6. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      92
      846
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      764
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      54
      761
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      53
      696
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      694
    Aihe