enää matikka :)

niin... enää matikan koe jäljellä ja sitten se hyvät ystävät loppuu. Toki joillakin on vielä ranska tai saksa mutta noin yleensä kirjoitukset ovat valtaosalla ohitse. Kertokaapas tuntemuksia? onko hyvä fiilis? :) noh, ei kai tässä vielä auta kuin keskittyä huomiseen ja tehdä parhaansa... onnea kaikille!
3374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vielä jäljellä matikka ja latina. Molemmista olen asettanut itselleni korkeat tavoitteet, eli tähtään L:ään.
En ole kysynyt vielä mitään alustavia tuloksia, enkä varmaan kysykään. Tuntuu, että kaikki on mennyt ihan kohtalaisesti, ei kuitenkaan parhaalla mahdollisella tavalla. Omapa on vikani kun en lukenut :/ Harmittaa siis, etten tehnyt kaikkea mitä olisin voinut tehdä.
Mutta toisaalta olen alkanut ajatella, että eipä noilla kirjoituksilla loppujen lopuksi ole koko elämän kannalta paljonkaan merkitystä :) Odotan innolla perjantaita ja sitä, kun saan lyödä pillit pussiin ja siirtyä taas normaaliin päiväjärjestykseen. Kyllä sitä aika onnellinen on jo tässä vaiheessa, vaikka kaksi on vielä jäljellä, ja mielessä kummittelee ajatus siitä, että kaikki ei ole mennyt parhaalla tavalla.

Äänestä

En malta odottaa huomisen kello 3p.m.!! Sit toivottavasti on vapautunut olo! :) Miten tässä enää tänään jaksaa lukea.. ei taida paljon tulla mitään.. Jännittää NIIN PERHANASTI!

Vähän kyl harmittaa noi aikaisemmat tulokset ku kävin tänään kattomas reaalin ja enkun: jäi molemmat kieppuun siihen seuraavan arvosanan rajoille! Hitto ja enkun mä viä mokasin periaatteessa huolimattomuusvirheestä: en lukenut ohjeita kunnolla! ärgh >:(

Juu täytyis viä yrittää keskittyä huomenna.. EIi muuten MUTTA kun se on MATIKKA!! APUA!

Äänestä

Mun yo-koettelemukset loppu viime keskiviikkona ruotsin kokeeseen.Matikkaa en huonon laskupääni vuoksi kirjota,eli sitäkään ei tartte stressata.Toki kirjottasin jos ees jotakin siit tajuaisin..
Todennäköisesti olen itsekin parin kuukauden päästä muitten onnellisten tämän kevään ylioppilaiden joukossa vastaanottamassa valkolakin kutreilleni:)
JEE, Hyvä ME!!
Tsemppii kaikille huomisiin matikan kirjotuksiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


emet kirjoitti:

niin... enää matikan koe jäljellä ja sitten se hyvät ystävät loppuu. Toki joillakin on vielä ranska tai saksa mutta noin yleensä kirjoitukset ovat valtaosalla ohitse. Kertokaapas tuntemuksia? onko hyvä fiilis? :) noh, ei kai tässä vielä auta kuin keskittyä huomiseen ja tehdä parhaansa... onnea kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu