Rautalaiva?

Savossa ja keski-suomessa kuuluu keikkailevan Rautalaiva bändi. Onko kukaan ollut kuuntelemassa tai tilannut häihinsä?
31041
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen ollut paikalla parikin kertaa. Kymmenisen
vuotta sitten ja viime kesänä.

Pojilla on iloinen ote, korkea työmoraali
ja laaja ohjelmisto. Webbisivutkin olen
tainnut nähdä.

On harvinainen bändi, että pystyvät säätämään
äänentoiston voimakkuutta. Kun soittavat
hääaterian taustamusiikkia, pystyy silti
keskustelemaan lähipöydissäkin huutamatta.

Tilloo voan!

Äänestä
  • Mukava seurata kun bändin pojat keskustelevat keskenään.

    Äänestä

  • Rautanaula kirjoitti:

    Mukava seurata kun bändin pojat keskustelevat keskenään.

    Olin viime syksynä samoissa häissä näitten soittajien kanssa. Kyllä siellä kiiteltiin kovasti äänentoiston kohtuullisuutta, että kuuli naapurin puheen vaikka orkesteri soitti.

    Siitä erikoiset häät, että viimeinen valssi soitettiin kolme kertaa. Ensimmäisen jälkeen hääväki tahtoi biletykselle vielä kaksi jatkoaikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaaso kirjoitti:

Savossa ja keski-suomessa kuuluu keikkailevan Rautalaiva bändi. Onko kukaan ollut kuuntelemassa tai tilannut häihinsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu