Moi oon 13,5 vuotias poika jolla ois vähän kysyttävää.
Oon siis ite huomannut mun kehityksessä vaan sen että hiukset rasvottuu ja näppyjä tulee naamalle.
Karvoitusta ei ole muutaku Vaaleita karvoja eri mittaisia jotkut sentin ja jotkut lyhyempiä. Penis ei ole kasvanut kivekset ovat ehkä vähän kasvaneet ne ovat myös vähän tummemmat. Välillä tekis mieli vaan vetää käteen ja niin oon tehnyt. Ei tule spermaa mutta jalat meinaa mennä alta :D mutta äänessä oon kimee Ääninen muttä välillä tulee "voicecrackkeja" eli ääni muuttuu yhtäkkiä kimeemmäksi. Onko tuo siis äänenmurrosta? Ja pitäisikö olla huolissaan ettei ole karvoja.
murrosikä!!
1
384
Vastaukset 1
- Anonyymi
Moi!
Hyvällä alullahan sulla jo murrosikä :) Karvat on jo alkaneet kasvaa ja kyllä ne siitä leviää peniksen yläpuolelle ja kivespusseihin tummemmaksi puskaksi kun ootat rauhassa. Samaten penis alkaa kasvaa erektiopituudessa (löysänä sillä ei ole mitään väliä kunhan vaan virtsaaminen onnistuu..) Spermaa alkaa tulla siinävaiheessa varmaan kun karvoja on jo kunnolla ja penis ja kivekset kunnolla kasvaneet. Normaali erektiopituus lienee Suomessa jossakin 13-15cm kohdalla.
Äänenmurroskin sulla jo kolkuttelee. Elä siitä välitä jos uimahallin saunassa joillakin on isot ja karvaset kikkelit, tuut kyllä perässä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???412005Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101367- 1051108
- 103945
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66795
- 33672
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku15592Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.76544- 78511