illalla ahdistaa ja uutiset pyörivät päässä, levoton olo. Miten muut saavat nukuttua?
viekö koronauutiset unen
Anonyymi
2132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä katso niitä uutisia! Itse lopetin uutisten katsomisen jo viikkoja siiten, koska ovat pelkkää Korona-hömpötystä. Kuka niitä jaksaa katsella joka ikinen päivä ja ilta.
Ja sitten vielä ne päivittäiset hallituksen "tiedotus tilaisuudet", samaa höpötystä päivästä toiseen, ei mitään uutta kerrottavaa. Lopettaisivat jo!
Itse en enää seuraa noista kumpaakaan, vaan katselen muita kanavia, siis "uutisten" ja "hallituksen tiedotteiden" aikaan. Onhan meillä toki nykyisin varaa valita, mitä katsoo!
Ei niinkään koronauutiset, tiedän kyllä miten minun pitää toimia 70 ihmisenä. Mielenkiinnosta kyllä seuraan noita uutisointeja, mutta en stressaa niiden vuoksi. Mutta sen olen huomannut että pienetkin omassa elämässäni tapahtuvat asiat pyörivät mielessä ja estää nukahtamisen. En kuitenkaan stressaa tästä, tuumaan vaan että otan päikkärit, tai ainakin seuraavana yönä väsyttää enemmän ja tulee nukuttua paremmin.