Koronaviruslääkkeessä voisi kokeilla ruokasoodaa desinfioivana lääkeaineena

Anonyymi

Tutkijat ja lääkärit ovat todenneet, että koronavirus tuhoutuu pinnoilta desinfioitaessa. Presidentti Trump heitti ilmaan kysymyksen, voisiko ihmisen elimistöä desinfioida karkottaakseen koronaviruksen ihmisestä. Hän ei varmaankaan tarkoittanut, että myrkyllistä kloriittia pumpattaisiin ihmiseen, vaikka monet sen kysymyksen niin tulkitsivat.

Tästä tuli mieleeni luonnon omia desinfioivia aineita, jotka eivät ole ihmiselle vaarallisia. Ruokasooda on yksi sellainen ja toinen on valkosipuliuute. Myös merilevällä on puhdistavia vaikutuksia.
En missään nimessä ehdota, että ihmiset alkaisivat omin päin syömään yliannoksia ruokasoodaa, vaan että sitä voitaisiin kokeilla koronaviruslääkkeen yhtenä osana. Tämän tutkimuksen ja kokeilun tietysti tekisivät asiantuntijat.
Valkosipulia voi toki syödä kuka vain, vaikka joka päivä.

Ruokasooda on myrkytön, aito luonnontuote, jota saadaan vesistöistä ja maaperästä. Sitä käytetään jo lääkeaineiden osana, koska sillä on puhdistavia ja PH:ta tasapainottavia ominaisuuksia. Se tasapainottaa myös vatsahappoja.
Myös ihmisen elimistö tuottaa soodaa syljen PH-tason tasapainottamiseen, mikä auttaa neutraloimaan plakin muodostumista hampaisiin.

Olen kokeillut ruokasoodaa puhdistusaineena mm. kylpyhuoneessa, keittiössä, ym. Ruokasooda toimii hyvin, puhdistaen, kiillottaen ja jopa valkaisten pintoja.
Olen pessyt soodalla hampaitani tavallisen hammastahnan ohella ja olen pessyt soodalla myös hiuksiani. Hampaita, hiuksia ja päänahkaa sooda puhdistaa hyvin ja myös vähän vaalentaa. Soodakiteet tunkeutuvat hyvin hammasväleihin puhdistaen ne. Soodassa ei ole fluoria ja sen vuoksi myös tavallista hammastahnaa tulee käyttää.

Joten oman kokemukseni pohjalta tiedän, kuinka hyvin ruokasooda puhdistaa. Sen vuoksi ehdotan, että koronaviruslääkkeessä voisi kokeilla ihmisen elimistöä sisäisesti puhdistavana aineena ruokasoodaa ja valkosipuliuutetta.
Valkosipuli uutteena on tehokkaampaa kuin raaka valkosipuli.
Valkosipuliuutteen tehosta on tehty useissa maailman yliopistoissa kokeita ja se on hyväksi havaittu ravintolisä.

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sipuliallergia on yleisempää, kuin tiedetäänkään. Valkosipuli ei ole autuaaksi tekevä, eikä sovi kaikille.

      Ruokasoodan kanssa oltava varovainen, joku oli tuhonnut maksansa sitä "närästykseen" nauttimalla ja hampaiden luusto pehmenee, jos pidät sitä suussasi, tai harjailet hampaita valkaisun toivossa.

      Muuten ehkä ideatasolla ok, mutten kuitenkaan lähtisi tuohon kokeiluun.

    • Anonyymi

      Paras koronaviruslääke voisi olla, että lopetettaisiin, autoimmuunisairauksia aiheuttavan härkäpavun syöttäminen ihmisille ja karjan rehuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      180
      2069
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      175
      1771
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      170
      1632
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      104
      1415
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      24
      1413
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      102
      1086
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      160
      1059
    8. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      73
      1037
    9. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      228
      876
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      56
      840
    Aihe