Kovalevykö liian täynnä?

Anonyymi

Läppärin 500 Gt SSD-järjestelmäkovalevyllä (Win10) on enää tilaa 54 Gt.
Tämäkö on syynä, että kone ei näytä enää kuvia kuvina, vaan tilalla ainoastaan näkyy jpg-ikoni (siis se sama mikä kaikilla jpg-kuvilla symboolina)?

Uusi ulkoinen levy postissa tulossa tilan tekemiseksi, mutta nyt olis lähetystä odotellessa pikaisesti päästävä pläräämään kuvia pikkukuvakkeitten kautta.

5

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saahan sieltä asetuksista poistettua roskaa.

      • Anonyymi

        Roskat on poistettu jo, tietenkin, jäljelle jääneet tiedostot ovat tärkeitä.


    • Anonyymi

      Prosessori on i7 ja muistia 16Gt, siitä ei ollut kiinni, ei myöskään SSD:n liian pienestä tyhjästä tilasta. Eli nyt sain esikatselukuvakkeet näkymään. Oli viime päivityksessä ilmeisesti yksi asetustäppä poistunut itsellään.

      Nyt vielä haluaisin tehdä sellaisen _pysyvän_ asetuksen, että esikatselukuvat näkyisivät joka kansiossa ja alikansioissa automaattisesti isoimpina esikatselukuvina oletuksena eikä niin, että joka kerta pitää se itse klikata päälle Näytä-valikosta.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Sain jo ongelman pois, kun poistin kansion asetuksista täpän kohdasta "Näytä vain thumbnailit". Viime päivitys oli poistanut sen itsellään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1559
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      208
      1530
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      44
      1154
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      44
      846
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      730
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      721
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      710
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      656
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe