Kyllä keskustan toriaukealla olisi saatava patsas niinkuin muuallakin on. Näköispatsas, jota voisi vappuna lakittaa ja juhannuksena kukittaan.
Kuuluisan jämsäläisen patsas kuka?
Hjalmari Saari
Jämsän -äijä
Riukulehto
joku muu kuka?
esim
torillepatsas
Anonyymi
5
151
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyselle Team ahman miehille..
- Anonyymi
pajuselle
- Anonyymi
Tottakait Jukka Virtanen, hänellähän on jo oma urheilukenttäkin, josta oikeat kuuluisuudet - paikalliset Olympia-voittajatkin jäi paitsi. Kuka kertoisi syyn?
- Anonyymi
Kerrohan sinä ensin, ketä ne oikeat kuuluisuudet ovat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrohan sinä ensin, ketä ne oikeat kuuluisuudet ovat?
Myrkky-Salminen kivimonumentti, siellä se oli ennen puuliikkeen pihassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 99973
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54908Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61810Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142741- 65685
- 78531
- 39508
- 40506
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86497- 70486