Kyllä keskustan toriaukealla olisi saatava patsas niinkuin muuallakin on. Näköispatsas, jota voisi vappuna lakittaa ja juhannuksena kukittaan.
Kuuluisan jämsäläisen patsas kuka?
Hjalmari Saari
Jämsän -äijä
Riukulehto
joku muu kuka?
esim
torillepatsas
Anonyymi
5
152
Vastaukset 5
- Anonyymi
Nykyselle Team ahman miehille..
- Anonyymi
pajuselle
- Anonyymi
Tottakait Jukka Virtanen, hänellähän on jo oma urheilukenttäkin, josta oikeat kuuluisuudet - paikalliset Olympia-voittajatkin jäi paitsi. Kuka kertoisi syyn?
- Anonyymi
Kerrohan sinä ensin, ketä ne oikeat kuuluisuudet ovat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrohan sinä ensin, ketä ne oikeat kuuluisuudet ovat?
Myrkky-Salminen kivimonumentti, siellä se oli ennen puuliikkeen pihassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48610- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan184520- 41512